סערת חוק המרכולים בפתח: סיעת 'ישראל ביתנו' הודיעה שתתנגד להצעת חוק המרכולים, סיעת יהדות התורה הודיעה שתקדם את ההצעה בכל זאת

יו"ר סיעת 'ישראל ביתנו' ח"כ רוברט אילטוב הודיע הערב (רביעי) ליו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן כי סיעתו מתנגדת ל'חוק המרכולים' וכי אם החוק יעלה להצבעה במליאה, הסיעה תצביע נגדו. ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) הודיע כי הצעת החוק תעלה בשבוע הבא לאישור המליאה גם בלי תמיכתה של 'ישראל ביתנו'.

במכתב ששיגר לביטן כותב אילטוב: "הריני להודיעך כי סיעת ישראל ביתנו מתנגדת להצעת חוק המרכולים, ודורשת שלא להעלות את הצעת החוק להצבעה במליאת הכנסת. במידה והצעת החוק תעלה להצבעה, חברי הסיעה יצביעו נגד הצעת החוק, והשרה סופה לנדבר תצא מהמליאה בזמן ההצבעה".
בתגובה לאיומה של 'ישראל ביתנו', התבטא כאמור ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) והכריז כי למרות זאת, תעלה ההצעה לאישור במליאת הכנסת כבר בשבוע הבא:"חוק המרכולים יעבור עם ישראל ביתנו או בלעדיה. יש מחויבות של ראש הממשלה ויו"ר הקואליציה להעבירו. הוא יובא כבר בשבוע הבא לקריאה ראשונה".

נזכיר כי הצעת חוק המרכולים מגיעה על רקע פסק הדין של בית המשפט העליון בנושא פתיחת מרכולים ביום השבת בת"א.  משרד הפנים בראשו עומד השר אריה דרעי (ש"ס), פירסם תזכיר חוק המבקש לקבוע כי השר יהיה רשאי לקבוע כי לגבי חוקי עזר בעניינים מסוימים, או לגבי חוקי עזר שיותקנו על ידי רשויות מקומיות מסוימותלא יחולו ההוראות האמורות או שחוקי עזר לא יפורסמו ברשומות אלא אם ניתנה הסכמת שר הפנים לחוק העזר.  עוד על הצעת החוק המלאה ומטרותיה, תוכלו לקרוא כאן.