נדחתה בטרומית הצעת חוק אימוץ ילדים (תיקון –כשירות המאמץ), התשע"ח– 2017 של ח"כ יעל גרמן וסיעת יש עתיד. ח"כ גרמן: "כל עוד שהקהילה הגאה מופלה בחוק ולא יכולה לאמץ ילדים ולעשות פונדקאות

אתמול, רביעי 16.05.2018 עלתה להצבעה במליאה לקריאה טרומית הצעת חוק אימוץ ילדים (תיקון –כשירות המאמץ), התשע"ח– 2017 של ח"כ יעל גרמן וסיעת יש עתיד. לחוק זה הוצמד חוק נוסף של חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) הצעת חוק אימוץ ילדים (תיקון – אימוץ על ידי הורה יחיד), התשע"ח-2017 אשר נדחתה אף היא אתמול בקריאה טרומית. כזכור, עם תחילת השבוע נידונה הצעת החוק של ח"כ גרמן בוועדת השרים לחקיקה, והוחלט לדחותה.

הצעת החוק מבקשת להביא לביטול ההפליה בין המבקשים לאמץ ולקבוע כי איש או אישה או שני בני אדם, יהיו כשירים לאמץ. זאת מתוך הבנה שטובת הילד אינה בהכרח שזה יאומץ ויגדל בידי זוג הטרוסקסואלי נשוי בלבד, אלא יש לשים דגש על יכולות הורות מיטביות.
 
ח"כ יעל גרמן (יש עתיד): ממשלת ישראל בחוץ מרבה להתגאות בקהילה הגאה ולהראות כמה מדינת ישראל  היא מדינה ליברלית. אומנם, כאשר האבות הגאים מגישים בג"ץ ומבקשים את זכותם האלמנטרית לאמץ ילד, המדינה הזאת שכל כך גאה בקהילה הגאה, מונעת זאת מהם. כל עוד שהקהילה הגאה מופלה בחוק ולא יכולה לאמץ ילדים ולעשות פונדקאות, אין שוויון במדינה וכשאין שוויון במדינה, הדמוקרטיה בסכנה.

ח"כ מיכל רוזין (מרצ): יום לפני היום הבינלאומי נגד להט"בופוביה, הממשלה הפילה חוק שלי ושל ח"כ יעל גרמן שיאפשר ללהט"בים וליחידים לאמץ ילדים. אני לא בטוחה שירושלים מוכנה לקבל את אורחי האירוויזיון שנה הבאה.
 
לקריאה של נוסח הצעת החוק המלא  יש ללחוץ כאן
 

שינוי גודל גופנים