ח"כ משה גפני הגיש הצעת חוק 'עוקף בג"צ' בנושא המקאוות עליה חתמו גם חברי סיעת הבית היהודי, לדבריו "בית המשפט העליון פוסק באופן קבוע לטובת הרפורמים"

את הדברים אמר ח"כ משה גפני בראיון שנתן היום (17/2/2016) לגלי צה"ל, ח"כ גפני התיחס בדבריו להחלטת בג"צ בשבוע שעבר כי יש לפתוח את שערי המקוואות גם עבור גיורים של קונסרבטיבים ורפורמים.
ח"כ גפני הודיע אמש כי הגיש הצעת חוק-  'עוקף בג"צ' שיחזיר את השליטה במקוואות לרבנות הראשית.
על ההצעה חתמו  חברי וחברות כנסת מסיעות יהדות התורה, ש"ס והבית היהודי. הצעת החוק מגדירה את השימוש במקווה לצורך טבילה הלכתית בלבד, על פי הצעת החוק טבילה הלכתית היא טבילה "לפי הגדרת השולחן ערוך ופרשנות הרבנות הראשית והמקומית להלכה".

ח"כ גפני הוסיף בראיון על הצעת החוק שהגיש ואמר כי "בית המשפט העליון פוסק באופן קבוע לטובת הרפורמים. אני לא מכיר מקרה אחד שהוא לא פסק לטובתם. בחלק זה נראה כאילו הם חלק מהמערכת של בית המשפט העליון. זה היה צפוי אבל המחוקק עומד מעל בית המשפט, ובגלל שזו הפרה של הסטטוס קוו אנחנו נדרוש שהחוק הזה יעבור".

 מתוך דברי ההסבר להצעת החוק לתיקון 'חוק שירותי הדת היהודיים'-
"מאז ומעולם משמשות המקוואות לצרכי מסורת הלכה ומנהג, ולשם כך ניתן המימון למקוואות…
מוצע לקבוע בחוק כי ייעוד השימוש במקוואות טהרה ציבוריים יהיה לצורך טבילה הלכתית בלבד".

ביוני 2015, הגישה ח"כ עליזה לביא גם היא הצעת חוק לתיקון חוק שירותי הדת היהודיים בנושא מקוואות טהרה, אלא שמטרת הצעת החוק שהגישה היתה לאסור במפורש פגיעה בפרטיותן של הטובלות ע"י עובדי ועובדות המקווה בעקבות שאלות חודרניות המופנות כלפיהן.
לקריאת הצעת התיקון לחוק שירותי הדת היהודיים, תפעול מקוואות טהרה שהוגש ע"י ח"כ עליזה לביא, לחצ/י כאן