ועדת שרים לחקיקה אישרה במשאל טלפוני את הצעת החוק המחייבת התחשבות במסורת ישראל בעת מתן היתרי עבודה

מחטף בנושא השבת: ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ג') במשאל טלפוני מזורז את הצעת החוק של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה). על פי ההצעה, בשעת מתן היתרי עבודה בשבת יתחשב שר העבודה והרווחה ככל האפשר בשיקולי מסורת ישראל. ההצעה תובא כבר מחר לאישור בקריאה טרומית ובהמשך תאוחד עם הצעת חוק ממשלתית בעל תוכן דומה.

בהמשך תאוחד כאמור ההצעה של ח"כ גפני עם הצעת חוק ממשלתית שעיקריה פורסמו בתזכיר שהוציא רש העבודה והרווחה חיים כץ לפני מספר שבועות: ההצעה קובעת כי שר העבודה והרווחה יחויב להביא בחשבון במתן היתרי עבודה בשבת את "רווחת העובד, מסורת ישראל; קיום חלופה שאינה מחייבת העסקה בימי המנוחה השבועית; ומידת הפגיעה במרחב הציבורי במקום בו מתבקש ההיתר", ולמעשה מרחיבה את הגדרת ה"מסורת" בה יחוייב השר להתחשב. 

כזכור בעקבות המשבר האחרון סביב עבודות הרכבת סיכם ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום ראשון עם ראשי המפלגות החרדיות על העברת שני חוקים בנושא השבת. החוק הראון המדובר הוא המרכולים, שיאפשר לשר הפנים לא לאשר חוקי עזר המתירים פתיחת חנויות בשבת, והחוק השני הינו החוק הנוכחי-"חוק המסורת" שיחייב את שר העבודה לשקול שיקולים של התחשבות ברגשות דת בשעת מתן היתרי עבודה בשבת.

לקריאת הידיעה המלאה באתר "כלכליסט" לחצו כאן.