וועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק של שר העבודה והרווחה חיים כץ המבקשת להתחשב במסורת ישראל בעת מתן היתרי עבודה בשבת

אחר שהכנסת אישרה  בקריאה טרומית את הצעת החוק של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, המבקשת לצמצם את חילול השבת על ידי רכבת ישראל, בכך שהיא מוסיפה את 'מסורת ישראל' לשיקולי שר העבודה והרווחה המעניק היתרי עבודה בשבת, ועדת השרים אישרה אתמול (ראשון) את הצעת החוק הממשלתית הדומה של שר העבודה והרווחה חיים כץ, שעל פיה, בעת מתן היתר לעבודה ביום המנוחה השבועי תישקל רווחת העובד ומסורת ישראל.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "לאיסור העסקת עובדים במנוחה השבועית שתי תכליות: האחת, תכלית סוציאלית והיא לשמור על רווחת העובדים, והשנייה, תכלית דתית- לאומית – קביעת יום השבת כיום המנוחה בהתאם לצביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית", ולכן יש לערוך תיקונים אלה. עוד על הצעת החוק המלאה, תוכלו לקרוא כאן.

לאחר שאושרה בוועדת השרים, צויה הצעת החוק לעלות לאישור מליאת הכנסת היום (שני).

השר כץ התבטא בנוגע להצעת החוק ואמר:"מאז קיבלתי לידיי את הסמכויות על מתן היתרי עבודה ביום המנוחה השבועי תמיד שמרתי על איזון מתבקש בין הצרכים החיוניים לבין רגשות הציבור והכל תוך התחשבות ברווחת העובד. התיקון מאפשר בחקיקה להוסיף שיקולים של רווחה לעובד, מסורת ישראל ומידת הפגיעה במרחב הציבורי".