הצעת חוק תרומת ביציות (תיקון – תרומת ביציות בין בנות זוג), התשע"ח–2017 של ח"כ מיכל בירן נפלה במליאה ברוב של 35 מתנגדים לעומת 29 תומכים.

היום, 20.06.2018 עלתה במליאה הצעת החוק תרומת ביציות (תיקון – תרומת ביציות בין בנות זוג), התשע"ח–2017 של ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני). ברוב של 35 מתנגדים לעומת 29 תומכים, הצעת החוק נפלה.

"כ מיכל בירן (המחנה הציוני) : "אנחנו חיים בחברה מאוד מגוונת, ויש בה קבוצות שונות עם מנהגים שונים ותפיסות שונות. אני, לעצמי, קבעתי כלל אצבע: מה לא משנה ומה משנה. זה לא משנה איך קוראים לאנשים, באיזה מבטא הם מדברים, איך הם מתלבשים, איזה אוכל הם אוהבים, מה צבע העור שלהם ומה המגדר שלהם. כשאתה מפלה אנשים על הרקע הזה, אתה צריך לתפוס את עצמך ולהגיד: זו אפליה אסורה. אבל אי-אפשר להשתמש בפלורליזם תרבותי כתירוץ להפלות אנשים. שם צריך לחתוך את זה. שם צריך למתוח את הקו ולשרטט את הגבול. חבר הכנסת ליצמן, סגן שר הבריאות, אתם בקרב מאסף. הקהל הישראלי, הציבור הישראלי, מצביע ברגליים ומגיע למצעדי הגאווה. כשאתה בודק את עמדות בני הנוער, זה מאוד מאוד מובהק שרוב גורף מאמין ותומך בשוויון זכויות ללהט"ב. גם בציבור שלך יש אנשים רבים שזו העדפתם המינית אלא שאתה ואחרים מאלצים אותם לחיות את חייהם בארון. זה רק עניין של זמן, עד שגם המציאות החוקית תתאים את עצמה למציאות התרבותית הסוציולוגית במדינת ישראל. כל מה שאנחנו יכולים לעשות: עוד הצעת חוק, בעוד סעיף, צעד אחרי צעד. בסוף, יהיה יותר".

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) : "אני יודע שנהוג במדינה בכול השנים, בתקופות של כולם, שיש פה ושם דברים שאנחנו יודעים שיש חריג. בהחלט, כן. לי יש עיקרון של הפרדה בתפילה, ואת – לא. כשתהיי בקואליציה אולי תנסי, ואני מניח שלא תצליחי גם אז. אני חושב שאת טועה. זה שיש ציבור גדול שלא רוצה להביע את דעתו ולצעוק ולהפגין, זה לא אומר שהם בטלים ומבוטלים – מה שאת חושבת. אני אומר דבר אחד, שאני מתפלא כל הזמן, אתם מציעים כל פעם את אותן ההצעות, ואני כל פעם עולה ואומר את אותן התשובות מסוג זה או אחר. בואו ונתקזז פעם ולתמיד. תפסיקי להציע דברים כאלו, ואני אפסיק לענות לך את התשובות, ובזה נסיים. אני מציע להוריד את הנושא מסדר-היום".
 
לצפייה בהצעת החוק המלאה יש ללחוץ כאן