הצעת חוק-יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי (תיקון – ביטול החוק) של ח"כ דב חנין

היום, שני 26.11.2018 הונחה של שולחן הכנסת הצעת חוק-יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי  (תיקון – ביטול החוק) של ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת). הצעת החוק מבקשת  לבטל את חוק-יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי.

הכנסת העשרים

יוזמים:      חברי הכנסת       
דב חנין                                          מרב מיכאלי                                          אילן גילאון                                 איימן עודה                                          יוסי יונה                                עאידה תומא סלימאן                              יוסף ג'בארין                                          מוסי רז                                          יעל כהן-פארן
             
______________________________________________                                          
                                             פ/5875/20
 
הצעת חוק-יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי  (תיקון – ביטול החוק)
 
ביטול החוק
1.
חוק-יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי[1] – בטל.
דברי הסבר
הצעת חוק זו נועדה לבטל את חוק-יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי שהתקבל במהלך כוחני והליך פוליטי בעייתי. קבלת החוק היא תוצאה של מסכת לחצים פוליטיים, שעוררה ביקורת, בין השאר, בקרב לא מעט מחברי הכנסת שנאלצו להצביע עבורו ואף איננו משקף הסכמה רחבה בחברה ובכנסת. כמו כן, החוק איננו כולל את ערך השוויון ואיננו מגדיר את מדינת ישראל כדמוקרטיה.
הצעות חוק זהות הונחו על שולחן הכנסת העשרים על ידי חבר הכנסת מוסי רז וקבוצת חברי הכנסת (פ/5775/20) ועל ידי חבר הכנסת יוסף ג'בארין וקבוצת חברי הכנסת (פ/5776/20).
 
———————————
הוגשה ליו"ר הכנסת והסגנים
והונחה על שולחן הכנסת ביום
י"ח בכסלו התשע"ט – 26.11.18