הצעת חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים (תיקון – איסור הפרדה), התשע"ה-2015 של סיעת מרצ נפלה ברוב של 46 מתנגדים.

היום, רביעי 04.07.2018 נפלה בקריאה טרומית, הצעת חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים (תיקון – איסור הפרדה), התשע"ה-2015 של סיעת מרצ.

ח"כ מיכל רוזין (מרצ): "קראו היטב: 46 חברי וחברות קואליציה הצביעו בעד אפליית נשים במרחב הציבורי במליאה והפילו את הצעת החוק שלי ושל חברתי מרב מיכאלי לאיסור הפרדה מגדרית במרחב הציבורי. זה פרצופה האמיתי של הממשלה שזונחת באופן בוטה את זכויותיהן של 51% מהאוכלוסייה וזורקת אותנו לאחורי האוטובוס, ובין שמותיהםן של המדירים ומפלים שהצביעו נגד מככבים: שר החינוך, השרה לשוויון חברתי והשר לביטחון פנים. שיהיה ברור – אין בעולם הפרדה מגדרית שוויונית. הפרדה מגדרית נוצרת בכדי להתחשב ברגשות גברים ודתיים, ואלו שיידחקו הצידה תמיד יהיו הנשים. בחזית המאבק נגד ההדרה, עומדות נשים שזכויותיהן נרמסות באופן יומיומי במרחב הציבורי, בבתי ספר, בצה"ל ובשירות הציבורי.  ההדרה קיבלה עכשיו גושפנקא בידי ממשלת ישראל באופן חד משמעי והיא מחלחלת לציבור שמקבל לגיטימיציה להפליית נשים. עצימת עיניים מהדרה במקום אחד נותנת לגיטימציה להדרה במקום אחר, ראינו את זה בכיכר רבין באירוע של חב"ד, בטיסות אל על, במעיינות בירושלים שנהפכו למקוואות לגברים בלבד, בבסיסי צה"ל שחיילות נאלצו לאכול מחוץ לבסיס ואף כלפי ילדות שחקניות כדורסל שהושבו על הספסל. משום מה הפליה כלפי נשים מובנת ומתקבלת בניגוד להפליה כלפי קבוצות מיעוט ספרו לי עוד על אחריות הממשלה והקואליציה כלפי שוויון מגדרי".

 

לצפייה בהצעת החוק המלאה יש ללחוץ כאן