הצעת החוק ברית הזוגיות לבני ובנות אותו המין התשע"ה-2015 של ח"כ סתיו שפיר נפלה במליאה ברוב של 41 מתנגדים אל מול 38 תומכים.

היום, רביעי 06.06.2018 עלתה במליאה, הצעת החוק ברית הזוגיות לבני ובנות אותו המין- התשע"ה-2015 של ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני). 38 חברי כנסת הצביעו בעד ו41 חברי כנסת הצביעו נגד. ההצעה נפלה.

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני): "אני מקווה שהסתכלתם בסקר של ערוץ 10 שפורסם שלשום בענייני נישואים גאים בישראל. הסקר הזה מראה שרוב מלא בציבור הישראלי רוצה שישראל תכיר בנישואים גאים. פשוט. בקרב המפלגות של חברי הקואליציה, 55% ממצביעי הליכוד – מצביעי הליכוד – תומכים בנישואים גאים, אפילו בין מצביעי הבית היהודי יש מעל 40% של תומכים. ישראל הפכה להיות בעשור האחרון אחת המדינות הנמוכות ברשימה מבין מדינות המערב בכל הנוגע לשוויון אזרחי, לזכויות אזרח ולקהילה הגאה. אנחנו לא צריכים להיות במקום הזה. ואני אגיד לכם משהו ברמה הכי אישית אני רוצה להגיד משהו על האמירות האלה ששמענו פה מהשר שטייניץ, שהתפאר שהוא נפגש עם אנשים בקהילה, שהוא הגיע לקהילה. נו באמת, בחיאת. נפגשתם עם אנשים בקהילה? מה, הם איזה גוף נפרד? הם חברה אחרת? הם מגזר? מה זה נפגשת עם אנשים בקהילה? יש אנשים מהקהילה הגאה כאן באולם, פה במליאה".

שר האנרגיה, ח"כ יובל שטייניץ (הליכוד): "מאחר שיש משמעת קואליציונית, אני מודה שגם לא בחנתי לעומק את ההצעה. אבל יש סבירות לא מבוטלת שאם היה חופש הצבעה אז הצעה שמסדירה את היחסים בין בני זוג מאותו מין – הייתי תומך בה. אני חושב שישראל יכולה להיות גאה והקהילה הגאה יכולה להיות גאה בשיפור המתמיד במעמדה של הקהילה הגאה בישראל, בתדמיתה, בלגיטימציה שהיא מקבלת, גם בעשר השנים האחרונות. קודם כול, זה מראה עוד תופעה של לגיטימציה והתקדמות. אבל אני רוצה להגיד לכם, האמת שבעבר – לפני 20 שנה, 15 שנים – אני התנגדתי לנישואים של בני אותו מין או לאיזושהי הסדרה, ושיניתי את עמדתי בנושא הזה – מותר לאדם גם לשקול מחדש ולשנות את עמדתו – והיום אני תומך בהסדרת העניין. תומך בהסדרת העניין, חושב שזה ראוי ונכון שישראל תמצא את הדרך להסדיר נישואים או ברית זוגיות בין אנשים בני אותו מין. לדעתי זה נכון אזרחית, נכון מוסרית ונכון מצפונית. זו עמדתי האישית, שדרך אגב, באמת עברה שינוי מאוד משמעותי כאן ב-10– 15 השנים האחרונות".

לצפייה בהצעת החוק המלאה יש ללחוץ כאן

לצפייה בדבריה של ח"כ במהלך המליאה יש ללחוץ כאן