אושרה הצעת החוק לפיה רבני ערים לא יוכלו לקחת כסף או טיפ בעד עריכת חופתם

אמש (3/11/14) אושרה בקריאה שניה ושלישית הצעת החוק של לפיה ישנו איסור על כל רב שהוא עובד מועצה דתית לגבות תשלום מבני זוג המתגוררים בתחום אחריותה של אותה מועצה דתית שבה הוא עובד ללא קשר לשאלת תחום אחריותו המצומצם בתוך אותה מועצה.
ח"כ שולי מועלם, שיזמה את ההצעה יחד עם סגן השר אלי בן דהן, השר אורי אורבך וח"כ מוטי יוגב, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה כי: "הצעת החוק שנכנסה אמש לספר החוקים תשים קץ לתופעה הלא נעימה של תוספות וטיפים שניתנו ללא צורך בכך".

הצעת חוק זאת באה לשנות את המצב בו רבנים העובדים במועצות דתיות ומקבלים על כך שכר, רשאים במקביל לעבודתם במועצה הדתית, לגבות תשלום עבור סידור קידושין לזוגות המתגוררים בתחום המועצה הדתית שבה הם עובדים, הדבר יצר התפתח לתרבות של גביית כספים וטיפים לרבנים המחתנים, זאת בנוסף לשבע מאות השקלים שמשלם זוג על מנת להרשם ברבנות ובנוסף לשכר המקבל רב העיר מן הרבנות.

ח"כ שולי מועלם מיוזמות הצעת החוק כתבה הבוקר בעמוד הפייסבוק שלה כי: " מזל טוב.
אתמול בשעת לילה מאוחרת, עברה בקריאה שניה ושלישית הצעת החוק שהגשתי, "איסור נטילת שכר או טיפ על ידי רב עיר/שכונה שעורך חופה.
כיום זוג המגיע להירשם ברבנות מחוייב לשלם תשלום חובה של 700 ש"ח לצורך רישום נישואין, הצעת החוק שנכנסה אמש לספר החוקים תשים קץ לתופעה הלא נעימה של תוספות וטיפים שניתנו ללא צורך בכך."

לסטטוס בעמוד הפייסבוק של ח"כ שולי מועלם לחצ/י כאן

לקריאת הצעת החוק המלאה באתר "על משמר הכנסת" לחצ/י כאן