316 עולים מאתיופיה הגיעו לארץ. שרת העלייה: "אותם ממתינים שלא הספיקו לעלות במבצע שלמה, כאשר המשפחות שלהם בארץ"

הבוקר, חמישי 3.12.2020 ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ הגיעו לנמל התעופה בן גוריון לקבל את פניהם של 316 עולים מאתיופיה, שהגיעו לארץ במסגרת מבצע "צור ישראל".

אל העולים שהגיעו היום, יצטרפו מחר 100 עולים נוספים. עד סוף ינואר 2021, אמורים להגיע לישראל כ-2,000 עולים בסך הכול.

ראש הממשלה בנימין נתניהו (הליכוד) אמר:

"אני לא זוכר שהתרגשתי למראה ציוני כל כך מזוקק שמבטא את התכונות שלנו כעם  כשרואים את העולים יורדים מהמטוס, נוגעים בקרקע ארץ ישראל".

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון ח"כ בני גנץ כתב:

"‏מאות עולים מאתיופיה נחתנו עכשיו בארץ. אחינו ואחיותינו, ברוכים הבאים לירושלים, ברוכים הבאים הביתה".

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו אמרה:

"העלייה היא נשמת אפה של מדינת ישראל והעם היהודי. אני יכולה לומר לכם שאותם ממתינים שלא הספיקו לעלות במבצע שלמה, וחלקם בנסיבות אחרות, ממתינים עשרות שנים כאשר ההורים שלהם והמשפחות שלהם נמצאות בארץ".

ועדת העלייה והקליטה בראשות ח"כ דוד ביטן מקיימת בשבועות האחרונים ישיבות היערכות ובקרה על עלייתם של 2000 ממתינים במחנות גונדר ואדיס אבבה בעקבות החלטת הממשלה שהתקבלה בנושא לפני חודשיים.

באחד מדיוני הועדה העלה סגן שר לביטחון פנים ח"כ גדי יברקן (הליכוד) את סוגיית בחינת זכאותם לעלייה של עולי אתיופיה ואמר:

"לגופו של עניין התקבלה עכשיו החלטת ממשלה בהמשך מהחלטת הממשלה משנת 2015. הדרישה שלי הייתה מאוד ברורה לעלות את כולם בבת אחת והם חילקו את זה לקפסולות וזאת הייתה טעות. למה לא מפעילים את חוק השבות כפי שמפעילים לכל מדינה בעולם? בגלל שחוק השבות לא פועל באתיופיה הסוכנות לא יכולה לפעול שם. כל העלייה של הקהילה הזו מתחילתה ועד היום היא נעשתה עקום".