תשע"ה- שנת שמיטה. ח"כ רות קלדרון: "ההתחכמות ההלכתית סביב השמיטה בשנים האחרונות זנחה זה מכבר את רוח השמיטה המקורית"

את הדברים הללו כתבה ח"כ קלדרון בעמוד הפייסבוק שלה בעקבות הידיעה כי משרד הבטחון וצה"ל החליטו לרכוש בשנת השמיטה הקרובה את כלל הפירות והירקות המיועדים לחיילים מחו"ל ולא מחקלאי הארץ, בשל שנת השמיטה.

ח"כ אלעזר שטרן התיחס גם הוא לסוגיה, לדבריו "החלטתו של הרבצ"ר להעדיף תוצרת חקלאית מחו"ל על פני תוצרת ישראלית יש בה אימוץ גישה חרדית על פני רוח הציונות הדתית. באופן עקיף יש בה כפירה ביכולתנו לקיים מדינה עצמאית יהודית ודמוקרטית בארץ ישראל."

ח"כ אלעזר שטרן הוסיף כי "מדובר בתפיסה המאמצת יהדות גלותית שאינה מביאה בחשבון ששבנו לארצנו על מנת להקים כאן מדינה יהודית שחלק מתושביה הינם עובדי אדמה גאים." עוד הוסיף כי "מי שמקבל החלטה כזו לא מבין את המשמעות הדתית של מדינה יהודית ודמוקרטית ובמידה רבה תורם להרחקת היהדות מהמדינה. "

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ אלעזר שטרן לחצ/י כאן

עם זאת, למחרת נפגש ח"כ שטרן עם הרבצ"ר אשר הבטיח לו כי יעשה הכל על מנת שגם בשנת השמיטה יאכלו חיילי צה"ל מתוצרת ישראל. לדברי ח"כ שטרן " הרב פרץ הבהיר לי שמעולם לא היה בכוונתו לפגוע, לא באופן ישיר ולא באופן עקיף, בחקלאי ישראל."

לסטטוס המלא בנושא פגישתו עם הרבצ"ר בעמוד הפייסבוק של ח"כ שטרן לחצ/י כאן

ח"כ רות קלדרון, פנתה לשר הבטחון בדרישה לרכוש את הפירות וירקות בצה"ל מתוצרת מקומית, לדבריה " פניתי עם חברי חה"כ רונן הופמן במכתב לשר הביטחון ובו דרשנו ממנו למצוא את הדרך לרכוש את הפרות והירקות בשנה הקרובה, מתוצרת מקומית –באוצר בית דין כפי שנעשה בשמיטות הקודמות ולהימנע בכך מפגיעה כואבת ומיותרת בחקלאי ישראל ומהתחרדות נוספת המרחיקה את תושבי ישראל היהודים מזהותם היהודית. לא ייתכן שהמדינה תתנהל בצורה כזו ותאמץ פעם אחר פעם גישה חרדית אנטי ציונית בנושאים יהודיים שנוגעים לכולנו."

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ קלדרון לחצ/י

ח"כ רות קלדרון גם הגישה בעבר הצעת חוק שמטרתה להסדיר גיבוש פתרונות הלכתיים לשנת השמיטה בחוק, כך שפתרונות אלו יגובשו על ידי ועדת שמיטה ויחייבו את הרבנות הראשית.
 
להצעת החוק בנושא ועדת השמיטה של ח"כ קלדרון לחצ/י

כמו כן, גם הכנסת נערכה לשנת השמיטה, הכנסת בהנחיית מנכ"ל הכנסת רונן פלוט, השלימה לראשונה  את ההכנות לשנת השמיטה בכל מתחם הכנסת

לתיעוד ההכנות לשנת השמיטה בכנסת, בעמוד הפייסבוק הרשמי של כנסת ישראל לחצ/י כאן