תגובות במערכת הפוליטית בעקבות חתונתם של אשת התקשורת לוסי אהריש והשחקן צחי הלוי

חתונתם של העיתונאית הערבייה לוסי אהריש והשחקן היהודי צחי הלוי עוררו תגובות רבות במערכת הפוליטית. לאחר ששלשום, תקף ח"כ אורן חזן (הליכוד) את הזוג, הגיבו לפרשה חברי כנסת רבים

שר הפנים התייחס אריה דרעי בריאיון לאילנה דיין בגלצ לחתונת השניים ואמר: "אם נפשה חשקה ביהדות יש תהליך של גיור. זה עניין פרטי שלהם. אבל עם כל הכאב, אני כיהודי נגד הדברים הללו, כי אנחנו חייבים לשמר את העם היהודי. זוג שאוהבים מתחתנים, אבל גם לה וגם לבחור שהתחתן אתה זה לא דבר נכון. יהיו להם ילדים, תהיה להם בעיה במדינת ישראל במעמד שלהם. אסור לנו לעודד דברים כאלה, אנחנו חייבים לשמר את העם היהודי".

ח"כ קסניה סבטלובה(המחנה הציוני) כתבה בתגובה בחשבון הטוויטר שלה: "לוסי וצחי יקרים, במדינת ישראל עליה אני חולם- מדינה פנאטית וגזענית- גם לכם וגם לילדכם תהיה בעיה גדולה. אני כבר אדאג לכך, שלכם אריה דרעי".

אף ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) כתב: "‏מתבוללים היו תמיד בעם היהודי. הם תמיד היו משכילים ונאורים בעיניי עצמם, התלבשו יפה ובזו לאחיהם "החשוכים" והמיושנים. בסוף הם תמיד נעלמו. מי שנשאר, ובזכותם אנחנו כאן, הם מי שנשארו נאמנים ליהדותם ולמורשת המפוארת שלהם. אל תהיה מהנעלמים איציק אחי".

כמו כן, ח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני) כתבה: "אין חדש תחת השמש. אוכלי המוות כזכור סברו שרק טהורי דם, Pure-bloods, רשאים להתקיים, ומי שהתחתן עם מוגלגית נחשב בוגד דם. וסליחה שהשתמשתי במטפורה מעודנת מדי".

השרה לשוויון חברתי ח"כ גילה גמליאל (הליכוד) אמרה: "‏חיזוק העם היהודי והזהות שלנו לא נעשה באמצעות התערבות בחיים הפרטיים של אנשים וצליבתם ברשתות החברתיות. נמשיך לעודד עלייה, לחזק את הזהות היהודית בבתי הספר, לפעול למוסדות גיור ממלכתי מסבירי פנים למתגייר, לחוק הלאום שיבטיח את עתיד מדינת ישראל כמדינה יהודית ולדאגה לכל יהודי באשר הוא".

בראיון ל'קלמן ליבסקינד' בגלי ישראל נשאל יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד על עמדתו בסוגיה ואמר: "מפריע לי, אני מודה. אני אומר שאם בני מחר היה בא ואומר 'אבא אני רוצה שתכיר לא את רינה אלא את רונה, שהיא פרבוסלבית או קתולית ואני מתחתן איתה והילדים לא יהיו יהודים', האם זה היה מפריע לי? זה היה מאוד מפריע לי. אני חושב שהעם היהודי הוא קטן, אני חושב שיש לנו מורשת, אני חושב שצריך לשמור עליה, וזה מפריע לי. כשאני מסתכל על האנשים שהפגינו אתמול מול החתונה הזאת, הם לא מביאים כבוד גדול לעם היהודי זו חבורה מכוערת וזו היתה הפגנה מכוערת, ועם שסבל יותר מכל עם אחר מגזענות, צריך להפגין הרבה יותר סובלנות כלפי האחר, גם אם לא מוצא חן בעיניו איך שהאחר מתנהג".