שר התקשורת על סוגיית חסימות המספרים של 'ועד הרבנים לענייני תקשורת': "אעדכן בקרוב על מהלך הטיפול".

במהלך סוף השבוע, שבת 22.8.2020 הודיע שר התקשורת, ח"כ יועז הנדל (דרך ארץ), כי החליט להתערב בסוגיית חסימות המספרים של 'ועד הרבנים לענייני תקשורת'.

שר התקשורת ח"כ יועז הנדל (דרך ארץ) אמר:

"אחרי תקופת בדיקה ארוכה ושמיעת כל הצדדים (ביניהם מתלוננים רבים מקרב הציבור החרדי), קיבלתי החלטה להתערב בנושא החסימות השרירותיות של מספרים ותופעת הצלצול-ניתוק בקווים הכשרים של הציבור החרדי. אני מודה לחברי, יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), וח"כ תהלה פרידמן (כחול לבן) שדחפו את הנושא והציעו מתווי פעולה. אעדכן בקרוב במהלך הטיפול".

כזכור, בחודש שעבר נחשף כי מדינת ישראל, באמצעות רשות התאגידים, ביקשה מבית משפט המחוזי בירושלים, לפרק את עמותת 'ועדת הרבנים לענייני תקשורת'. הסיבה לבקשה: פעולות העמותה, כך נטען, מתנהלות בניגוד לחוק ולמטרותיה המוצהרות.

בתחילת החודש, התקיים בועדת הכלכלה של הכנסת בראשות ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) דיון בנושא חסימת מספרי טלפון מצילי חיים בקווי סלולר כשרים. הישיבה התקיימה לבקשת ח"כ תהלה פרידמן (כחול לבן) וח"כ יבגני סובה (ישראל ביתנו), אשר טענו כי ועדת הרבנים לענייני תקשורת, אשר מעניקה כשרות למכשירי סלולר, מסננת תכנים עבור לקוחות המספרים הכשרים.

במשרד המשפטים טענו, בין היתר, נגד ועד הרבנים לענייני תקשורת, כי :

"גם לעניין קבלת ההחלטות על חסימת מספרי טלפון שונים מהמשתמשים המחזיקים בפלאפונים כשרים, הסתפקה העמותה באמירה לפיה מדובר בחסימות הנעשות לפי הנחיית רבני ומנהיגי הציבור. העמותה לא הציגה אסמכתאות כלשהן לדיון במוסדות העמותה בדבר קיומן של חסימות כאמור או מדיניות שנקבעה על ידי ועד העמותה לעניין זה".