שר התחבורה סמוטריץ' בריאיון למקור ראשון: "אני לא מוכן להתנצל על זה שישראל היא מדינה יהודית והשבת היא ערך יסוד בה".

במהלך סוף השבוע שעבר חמישי 23.1.2020 , התראיין שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) לעיתון 'מקור ראשון' בעקבות האיחוד בין מפלגות הבית היהודי האיחוד הלאומי והימין החדש, וכן הגשת הרשימות לועדת הבחירות. במהלך הריאיון התייחס שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' להאשמות נגדו לפיהם במסגרת כהונתו כשר התחבורה פעל לצמצום האוטובוסים אשר יוצאים לפני כניסת השבת.

ש: קצפם של מתנגדיך יצא על כך שהורית לבטל עשרות קווי אוטובוס הנוסעים בשבת

"אני לא מתבייש בזה שבאתי כשר ממפלגה ציונית־דתית. אני לא מרגיש צורך להתנצל, אבל רוצה להסביר: מדינה מתקדמת צריכה להניח מסילות רכבת ולסלול כבישים, על זה אין ויכוח. אין ויכוח גם שכשמשהו חשוב לך אתה מתאמץ לשמור אותו. אנחנו מייצרים מפעלים לא מזהמים, זה עולה כסף. אז למשל במקרה של גשר יהודית, נכון שכדי להניף את הגשר צריך לסגור כביש לשלושה ימים, והמשטרה אומרת אני לא עושה את זה באמצע שבוע. מי אמר שמראש צריך לבנות ככה את הגשר? תגדיר למהנדס לבנות בשיטה שלא צריך לסגור כבישים ולא דורשת חילול שבת. שבת חשובה במדינה יהודית, אז משקיעים מראש תשומת לב וגם כסף וזמן. לגבי האוטובוסים, לא עשינו שום שינוי. הכול בעבודה מקצועית נכונה. יש אירוע שקורה כל שנה, של מעבר משעון קיץ לחורף, ובמסגרת הסטטוס־קוו מקדימים זמני יציאה של אוטובוסים. לא צמצמנו שום שירות ולא פגענו בשום אדם. אבל כנקודת מוצא אני לא מוכן להתנצל על זה שישראל היא מדינה יהודית והשבת היא ערך יסוד בה".

ש: אז אני מניחה שאחרי הבחירות תבקש שוב את תיק התחבורה?

"חד־משמעית. איילת טבעי לה לחזור למשפטים. כדי להישאר עם הביטחון והתחבורה והמשפטים, אנחנו צריכים הרבה מנדטים. אם הציבור רוצה את איילת במשפטים, את נפתלי בביטחון ואותי בתחבורה, אנחנו צריכים הרבה מנדטים. זה גם שם בפרופורציות הנכונות את הכעס הציבורי הצודק על ההתנהלות שלנו בשבועות האחרונים".