שר התחבורה סמוטריץ' בריאיון לגל"צ : "השירות ביחידות מעורבות הוא שירות פוגע במבצעיות של צה״ל".

הבוקר, רביעי 21.8.2019 חבר הקבינט השר בצלאל סמוטריץ 'תקף את השירות המעורב בצה"ל וטען כי הוא פוגע ביכולת המבצעית בריאיון לגל"צ.

שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי):

"השירות ביחידות מעורבות הוא שירות פוגע במבצעיות של צה״ל, בכשירות שלו, ביכולת שלו לעמוד במשימות. הציפייה שלי מצה״ל שלא ינסה לקדם אג׳נדה".

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו):

"עוד פסיקה הלכתית מבית מדרשו של בצלאל סמוטריץ' והפעם על השירות המשותף. אני מזכירה שמדובר בשר וחבר בקבינט הבטחוני-מדיני. מעניין אם במפלגת ימינה מתוכננים ישיבות בשני חדרי ישיבות נפרדים- אחד לגברים ואחד לנשים".

ח"כ מיכל שיר (הליכוד) תקפה את דבריו וכתבה:

"אחרי שרצה להיות שר המשפטים, עכשיו בצלאל סמוטריץ׳ רוצה להיות גם שר הביטחון. אני מוכשרת רובאי 05 ולא הייתי מעזה לעולם לומר אמירה כ״כ חסרת בסיס והבנה מינימלית על איך צבא אמור להתנהל. לוחמת אחת עושה ביום יותר ממה שסמוטריץ׳ עשה בשנה וחצי בקריה. אני מציעה לו שיתמקד בעבודה במשרד התחבורה".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לדבריו של סמוטריץ' והעלה סרטון לחשבון  הטוויטר שלו ואמר:

"אני גאה בחיילות ובלוחמות שלנו שתורמות לביטחון ישראל. רק בשבוע שעבר הן סייעו לסכל פיגוע רצחני מכיוון רצועת עזה. שירות נשים בצה"ל לא פוגע בביטחון ישראל – הוא תורם לביטחון ישראל".

ח"כ משה בוגי יעלון (כחול לבן):

"‏מי שלא קלט עדיין מיהם השותפים ה״טבעיים״ של נתניהו בממשלת החסינות, בא סמוטריץ׳ ומזכיר מהי חשכה. כשר הביטחון וכרמטכ״ל צה״ל לשעבר אני קובע כי שירות הנשים בצה״ל חיוני, ערכי ותורם לביטחון ישראל. שום סמוטריץ׳ לא יבלום ולא יגביל תהליך שילוב הנשים בצה״ל. ‏אוי לקבינט שהאיש הזה יושב בו, אוי לאזרחי ישראל שהאיש הזה שותף להחלטות הרות גורל של חיי אדם. אם נותר בנתניהו שמץ של מנהיגות, עליו להעיף את סמוטריץ מהקבינט ומהממשלה מיד".

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן:

"ההשתלחות של השר סמוטריץ" בחיילות צה"ל בלתי נסבלת ועוברת כל גבול. ראש הממשלה, במקום לפרסם סרטונים, צריך להעיף את סמוטריץ' מהקבינט לאלתר. המורשת של גיבורות ישראל לדורותיהן, כמו שרה אהרונסון, חנה סנש, הדר כהן והדס מלכא ז"ל, משמעותית וחשובה הרבה יותר בהיסטוריה של העם היהודי ומדינת ישראל מהניסיון של סמוטריץ' להפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה".

שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לביקורת כלפיו וצייץ:

"‏כשאני אומר אמת ומפחדים לדון בה אז משקרים ומעוותים את דבריי. הנה הציטוט מהראיון: יחידות מעורבות (בקרבי) פוגעות במבצעיות של צה"ל בכשירות שלו וביכולות שלו לעמוד במשימותיו. לצבא יש משימה אחת – לספק בטחון. וזאת יש לעשות משיקולים מקצועיים כפי שחושבים המפקדים. מוזמנים לדיון ענייני".