שר התחבורה ח"כ סמוטריץ' על החיבור עם הימין החדש: "קיבלנו מבנט באיחוד הלאומי חופש הצבעה בענייני דת ומדינה".

הבוקר, רביעי 15.1.2020 התראיין שר התחבורה יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ לתוכניתו של ישי שנרב 'נכון להבוקר' בגלי צה"ל. במהלך הריאיון התייחס ח"כ בצלאל סמוטריץ' לאיחוד בין רשימת הימין החדש והאיחוד הלאומי והצהיר כי קיבל חופש הצבעה בסוגיות דת ומדינה.

כזכור, שר הביטחון ח"כ נפתלי בנט וח"כ איילת שקד הקימו את מפלגת הימין החדש לקראת הבחירות לכנסת העשרים ואחת. מפלגת הימין החדש מגדירה את עצמה כמפלגת ימין ציונית ליברלית ישראלית המקיימת שותפות בין חילונים לדתיים. בין עמדותיה ועקרונותיה של המפלגה נכתב כי היא תפעל לקידום המסורת היהודית וצביונה היהודי של המדינה ללא כפייה. כמו כן, ח"כ איילת שקד הצהירה כי המפלגה תפעל להסדרת יחסי דתיים חילוניים על בסיס הבנות משותפות וגרסה מעודכנת של אמנת גביזון-מדן.

השבוע, הודיעו יו"ר הימין החדש שר הביטחון ח"כ נפתלי בנט ושר התחבורה יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' על ריצה משותפת לקראת הבחירות לכנס העשרים ושלוש.

שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי):

"נפתלי בנט, איילת שקד ואני יודעים להחיל שונות ומחלוקות בינינו, והוכחנו את השילוב בינינו בכנסת ה20. אני מכבד מאוד את איתמר בן גביר ולא פוסל את פעולותיו. אני לא חייב לחתום על כל אמירה של נפתלי בנט בנושאים של דת ומדינה והוא לא יחתום על אמירות שלי בנושאים האלה. קיבלנו מבנט באיחוד הלאומי חופש הצבעה בענייני דת ומדינה. יש מכנה משותף בינינו אבל אנחנו מודעים לעובדה שיש בינינו הבדלים. כל אחד יפעל לפני הבנתו".

לשמיעת הריאיון המלאה יש ללחוץ כאן

שינוי גודל גופנים