שר התחבורה בחוג בית: "הקדמנו זמנים של אוטובוסים בימי שישי שלא ייכנסו לשבת. אני לא עושה ברעש ובצלצולים".

היום, שלישי 25.2.2020 פורסם בחדשות וואלה כי שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) השתתף ביום ראשון האחרון בחוג בית בקבוצת ווטסאפ, שאליה הוכנס כדי להשיב לשאלות של תלמידי ישיבה ותושבים באלון מורה.

בין היתר, נשאל השר על על כך שאינו פועל מספיק נגד חילול שבת בתפקידו כשר התחבורה. סמוטריץ' התחייב בשיחה הזו כי הוא מתכוון לחתום בכנסת הבאה על תקנות שמשמעותן מיגור תחבורה ציבורית שפועלת בשבת ברשויות המקומיות.

שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה):

"אין לי שום יכולת לתקן היום את התקנות. בשביל לתקן תקנות צריך כנסת, בשביל כנסת צריך ממשלה מתפקדת. אמרנו שנשמור על הסטטוס-קוו, אנחנו מחויבים לזה והפריצה החמורה של הסטטוס-קוו צריך לטפל בה, בשביל זה צריך ממשלה נורמלית. תאמינו לי שמה שאני יכול אני עושה. אני עוסק בזה, ומגיע להישגים. הקדמנו זמנים של אוטובוסים בימי שישי שלא ייכנסו לשבת. רק אני לא עושה ברעש ובצלצולים כי אני לא עובד אצל חזון, אצל החברה שמה שמעניין אותם זה הכותרות. אני רוצה להצליח ובעיקר לעשות את הדברים ולא לריב כדי לקבל כותרות. לא צריך תעודת כשרות שהנושא הזה מעניין ומעסיק אותי ואני עוסק בו במידת האפשר עם המוגבלות ועם המורכבות. המחשבה הזו שאתה נכנס למקום, יוצא למלחמות קודש ודת ושובר את הכלים היא פשוט חוסר הבנה של איך המערכות האלה עובדות".

יו"ר מפלגת כחול לבן ח"כ בני גנץ, הגיב לפרסום דבריו של השר וכתב:

"‏השותפים של נתניהו יקבלו הכל בתמורה לחוק ההימלטות ממשפט. כשנקים את הממשלה הרשויות יחליטו בעצמן לגבי תחבורה בשבת. בהידברות, לא בדורסנות. זה או כחול לבן בקלפי או ארדואן בבלפור".

גם ח"כ רם שפע (כחול לבן) הגיב וכתב:

"‏תראו במה שר התחבורה מתגאה הבחירה פשוטה: רוצים שיבטלו את קווי התחבורה שהתחילו בשבת? רוצים שהרבנות והרבנים ימשיכו לנהל את חייכם? תצביעו לליכוד/ימינה/חרדים כי זו התכנית שם.  רוצים להגביר את התחבורה בשבת, להתחתן על מי שתרצו ולחיות כאזרחים חופשיים? תצביעו כחול לבן".