שר הפנים דרעי בעקבות החלטת הממשלה להעלות כ400 עולים מאתיופיה: "הם לא יהודים על פי ההלכה ועל פי חוק השבות".

אתמול, שלישי 11.2.2020 התראיין שר הפנים ח"כ אריה דרעי לתכניתם של יעקב ברדוגו ועידן קוולר ברדיו גל"צ בעקבות החלטת הממשלה לאשר את עלייתם של כ400 עולים מאתיופיה.

כזכור, בתחילת השבוע הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הממשלה בראשותו אישרה את העלאתם של עוד כ-400 עולים מאתיופיה.

ראש הממשלה ח"כ בנימין נתניהו צייץ בחשבון הטוויטר שלו:

"הממשלה בראשותי אישרה היום את העלאתם לישראל של עוד כ-400 עולים מאתיופיה. אני גאה בכך שכראש ממשלה הייתה לי הזכות להעלות אלפים מאחינו ואחיותינו מאתיופיה, ואנחנו מתכוונים להמשיך לעשות זאת. אנחנו מחויבים לשילובם המלא של בני העדה בחברה הישראלית, ונמשיך לעשות זאת בכל התחומים".

הבוקר, שר הפנים ח"כ אריה דרעי התראיין לרדיו גל"צ, התייחס להחלטת הממשלה ואמר:

"בסיבוב הראשון שלי כשר הפנים אחרי שהעלנו את כל קהילת ביתא ישראל על פי פסקת הרב יוסף עלה העניין של הפלשמורה שעזבו את הדת היהודית ולפי הפסיקה הם לא יכלו לעלות לישראל. אני במשך שנה שלמה הובלתי את העניין שיעלו את הפלשמורה ועשינו גיור לחומרה. אלה שעולים ב15 שנים אחרונות זה לא פלשמורה זה לא אנשים שהיו יהודים והתנצרו, הם מזרע ישראל. העלנו את כולם עד האחרון שבהם של בני הפלשמורה אנחנו עכשיו מדברים על איחוד משפחות. כעת, הממשלה החליטה להעלות עוד 400 אנשים משם והתחלנו להתארגן בשביל זה. שלא תהיה אי הבנה כל מי שאימא שלו יהודייה או שהוא יכול לעלות על פי חוק השבות אנחנו מעלים אותם ובשביל זה לא צריך החלטת ממשלה. אבל כל אלה שעולים בחמש עשרה שנה האחרונות הם לא יהודים על פי ההלכה ועל פי חוק השבות, מדובר בצעדים הומניים, של איחוד משפחות".

לשמיעת הריאיון המלא יש ללחוץ כאן