שר הפנים אריה דרעי מעריך כי הכנסת העשרים בדרך להתפזר ולצאת לבחירות מוקדמות בעקבות המשבר סביב חוק הגיוס: "אני לא חושב שניתן למנוע את הבחירות".

שלשום, שלישי 9.10.2018 במהלך כינוס בחירות בבית שמש לרשויות המקומיות העריך שר הפנים אריה דרעי העריך  כי הכנסת העשרים בדרך להתפזר ולצאת לבחירות מוקדמות בעקבות המשבר סביב חוק הגיוס.

שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) התייחס לנושא בכנס בחירות לרשויות המקומיות בבית שמש ואמר:
 "אני לא חושב שניתן למנוע את הבחירות, מעריך שהן יתקיימו בסוף החורף הקרוב. סוגיית הגיוס פתירה מאד אבל צריך שמישהו יפתור אותה אבל אני לא רואה שמישהו לוקח את העניינים כדי לפתור אותה ולכן אני מבין שכולם משלימים לקראת בחירות בחודש מרץ. אחרי הבחירות לרשויות המקומיות יתכנסו ויגיעו למועד מוסכם. נתניהו אמר היום באופן ברור שאם לא יהיה חוק גיוס אז צריכים ללכת לבחירות. החוק החדש לא ייפול מהשמיים".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו (הליכוד) ערך מסיבת עיתונאים בתחילת השבוע , והתייחס למשבר חוק הגיוס באומרו:
"אני עושה מאמץ לפתור את בעיית הגיוס וסוגיות אחרות, המאמץ הזה יימשך. אם נמצא דרך, נשמח להמשיך עד סוף השנה. אם לא- ניאלץ ללכת לבחירות".
 
גם שר החינוך ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי) התייחס  לנושא הבחירות בתכוניתם של ירון דקל ועמית סגל בגל"צ ואמר:
 "אני מעריך שראש הממשלה בנימין נתניהו החליט ללכת לבחירות כבר במרץ. אם ראש הממשלה היה רוצה לפתור את חוק הגיוס הוא היה מכנס את כולם עד שייצא עשן לבן וזה לא קורה".
 
כמו כן, במהלך טקס פתיחת מטה 'אגודת ישראל' בבית שמש אמר סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה):
 "בשבוע הבא תתכנס מועצת גדולי התורה, ואנחנו נדע האם יש חוק או אין, בחירות או לא בחירות".

ח"כ עפר שלח (יש עתיד) תקף את התנהלות הקואליציה ואמר כי:

"הבחירות הבאות יהיו על ערכים. האם זה בסדר שהשלטון יהיה מושחת, האם זה בסדר שזנבות קואליציוניים כמו ליצמן וסמוטריץ' יקבעו לאן הממשלה הולכת, כי את ראש הממשלה הדבר היחיד שמעניין זו ההישרדות שלו. אני מאמין שכשהבחירה תעמוד לפני הציבור, הוא יבחר באלטרנטיבה שאנחנו מציעים לחוסר המעש ואובדן הערכים של הממשלה הנוכחית".