שר המשפטים ח"כ ניסנקורן באירוע הגאווה בירושלים: "הישגים לקהילה הגאה הם הישגים לחברה הישראלית כולה".

אתמול, ראשון 28.6.2020 אלפים התכנסו בארבע הערים הגדולות לאירועים שהחליפו את מצעדי הגאווה המסורתיים בשל מגבלות הקורונה.

בעקבות ביטול המצעדים המסורתיים, הקהילה הגאה קיימה עצרות גאווה בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע תחת הכותרת "המהפכה לא הושלמה".

שר המשפטים ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) הגיע למקום מלווה בשרה לשוויון חברתי, מירב כהן וח"כ תהילה פרידמן. השר ניסנקורן אמר:

"המאבק של הקהילה הלהט"בית הוא מהחשובים והמוצדקים שיש. זה מאבק מהותי על שוויון, חירות, סובלנות וקבלה, וזה במקרים רבים גם מאבק על החיים ממש. הישגים לקהילה הגאה הם הישגים לחברה הישראלית כולה. מפלגת כחול לבן וכן משרד המשפטים בראשותי מחוייבים לעניין ואני מאמין שנצליח להוביל הישגים משמעותיים בתחום גם בזירה הפוליטית".

שר המדע והטכנולוגיה ח"כ יזהר שי (כחול לבן) כתב:

"‏ערב של גאווה אמיתית בירושלים. מזדהה עם כל מי שהגיעו לכאן ועם כל מי שהם מייצגים. ומצדיע לאורי בנקי (בצד ימין של התמונה), אבא של שירה ז"ל, שלקח את האסון הנורא והפשע המתועב לעשייה חברתית למען סובלנות הדדית וקבלת האחר בכל חלקי החברה הישראלית".

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ כתב:

"המהפכה הגאה עוד לא הושלמה. כל עוד טיפולי המרה חוקיים בישראל, כל עוד טרנסיות וטרנסים לא בטוחים במרחב הציבורי, כל עוד אין שוויון זכויות מלא – יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות. ואני מבטיח לכם שננצח".

ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) כתב:

"קצת אחר, קצת שונה. הקורונה אמנם ביטלה את המצעד, אבל אירועי הגאווה שמתקיימים השנה ברחבי הארץ לא פחות חשובים ולא פחות מרגשים. גאה להיות פה באירוע בת״א, גאה להיות חבר כנסת שמייצג את הקהילה, מתחייב שוב להיות הקול שלה בתוך הקואליציה ובתוך הכנסת – עד שתושלם המהפכה".

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד- תל"ם) כתב:

"‏מילים כמו חול ואין מה לאכול.  בצהריים מפילים את חוק הפונדקאות בוועדת השרים לחקיקה בראשותו, בערב מתייצבים לתמונה מבויימת של תמיכה בקהילה הגאה. כך נראית הכהונה המבישה של כחול לבן בקואליציית נתניהו אחרי שהתפרקו מכל הערכים".

ח"כ יוראי להב הרצנו (יש עתיד- תל"ם):

"‏יש יותר דגלי גאווה בבית שלי מאשר שתליתם בכל רחובות ירושלים. התירוץ שלכם הוא הקורונה, אבל האמת היא שאתם מתביישים בקהילה הגאה, וחושבים שאנחנו לא שווים לכם. שאנחנו אזרחים פגומים רק בשל נטיית ליבנו. אני אהיה שם הערב כדי להרים לקהילה הגאה הירושלמית. תתביישו".

כזכור, אתמול התכנסה וועדת שרים לחקיקה לדון בהצעת החוק הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד) (תיקון – הרחבת הזכאות להליכי נשיאת עוברים), התש"ף–2020 של ח"כ עידן רול (כחול לבן).

הצעת החוק מבקשת לקבוע כי כל זוג שרוצה להתקשר בהסכם לנשיאת עוברים, או כל הורה יחיד, גבר או אישה, יוכל להתקשר בהסכם לנשיאת עוברים, ככל שיש להם קושי להביא ילדים בדרכים אחרות. ועדת השרים לחקירה החליטה לדחות את הדיון נדחה בחודשים.

ח"כ עידן רול הגיב לדחייה ואמר:

"כחול-לבן ובני גנץ התחייבו במצע שלהם לחוקק פונדקאות לזוגות גאים ושוויון זכויות מלא לקהילה הגאה. הם נבחרו על בסיס הבטחות אלה. בני, הבוקר ציינת בגאווה גדולה את אירועי הקהילה המתוכננים הערב, אבל הקהילה כבר מזמן לא מסתפקת בזכות הבסיסית להפגין. מגיעות לנו גם יתר הזכויות, ובראשן הזכות להיות משפחה. להתגאות בכך שנאפשר לכם להפגין – אבל לא נאפשר לכם שיוויון זכויות זו יריקה בפנים של מי שהתאגדו סביבך והצביעו לך במאות אלפים".

ח"כ אורלי פרמון (כחול לבן) כתבה בחשבון הטוויטר שלה:

"הקהילה הגאה במדינת ישראל כבר עייפה מהבטחות לתיקון העוול שנעשה לה. ממשלת ישראל לא העבירה את חוק הפונדקאות, לא הכירה במשפחות הגאות ולא העניקה להן שיוויון זכויות. ומדוע? רק בגלל שיקולים פוליטיים, ששוב גברו על ההיגיון ועל הערכים. ‏אני מבטיחה להמשיך ולהילחם למען השוויון שמגיע גם להם כאזרחים במדינת ישראל. ואהבת לרעך כמוך".

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד- תל"ם) כתב:

"‏אתמול שר המשפטים של מדינת ישראל, אבי ניסנקורן, ישב בוועדת השרים לחקיקה שבה עלתה להצבעה הצעת חוק הפונדקאות. אפשר היה לצפות שהוא יתמוך בה כי הוא רץ מערכת בחירות שלמה וסיפר לכולם כמה הוא הולך לתמוך בפונדקאות מתוך הכרה שהקהילה הלהט"בית מגיעה לה זכויות כמו כל אזרח אחר. ‏ועדת השרים לחקיקה, כמובן, זרקה את החוק מתחת לגלגלי האוטובוס הקרוי הממשלה המשונה הזאת".