שר המדע ח"כ אופיר אקוניס תוקף את ההחלטות האחרונות של הליכוד בענייני דת ומדינה: "חוק הפונדקאות הוא חרפה לתנועה הלאומית"

הבוקר, 20.09.18, נחשפו בכאן רשת ב' הקלטות של שר המדע ח"כ אופיר אקוניס המדבר בפני "הליברליים בליכוד" בכנס סגור, ותוקף את תמיכת הליכוד בהצעות בעייתיות בתחום הדת והמדינה, בהם חוק הפונדקאות וחוק המרכולים."אנחנו לא מייצגים בממשלה את חסידות גור. את זה עושה הרב ליצמן"

בהקלטה שנחשפה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', תקף ח"כ אופיר אקוניס שר המדע, מפלגתו הליכוד ואת סיעת יהדות התורה על חוק הפונדקאות, שאושר ללא פונדקאות לזוגות להט"ב, ועמדות שונות של מפלגתו בנושאי דת ומדינה.  במהלך כינוס של קבוצת "הליברלים בליכוד", אמר השר כי "חוק הפונדקאות שהפריד בין גברים ונשים הוא חרפה… חוק הפונדקאות הוא חרפה לתנועה הלאומית".

"אני אדם בזיקה חזקה מאוד למסורת ישראל, אפילו בסגנון אורתודוכסי. וגם התנועה שלנו יש לה זיקה חזקה למסורת. אבל אנחנו לא מייצגים את חסידות גור בממשלה", אמר אקוניס בכינוס, שהיה סגור לכלי התקשורת. הוא הוסיף: "אמרתי את זה לראש הממשלה. חטפתי קצת צעקות על הדבר הזה". אקוניס אמר דברים דומים גם ביחס לחוק עבודות הרכבת בשבת וביחס לחוק המרכולים, שני חוקים שאושרו אף הם בכנסת בשנה האחרונה.

בהקלטה נוספת מאותו כינוס, ששודרה בתוכנית קיטל וסיקולר בכאן רשת ב', אומר אקוניס דברים דומים גם ביחס לחוק עבודות הרכבת בשבת וביחס לחוק המרכולים – שני חוקים שאושרו אף הם בכנסת בשנה האחרונה. 

"אנחנו לא מייצגים בממשלה את חסידות גור. את זה עושה הרב ליצמן", אמר אקוניס לנוכחים בכנס. "הוא פלג מסיעת יהדות התורה ועושה את זה מצוין. אנחנו עם 30 נציגים, לדאבון הלב, לא עושים את זה". השר אף הדגיש כי "צריך לומר את הדברים גם מתוך המפלגה".

לשמיעת ההקלטות המלאות שנחשפה על ידי העיתונאי זאב קם, רשת ב: