שר החקלאות ח"כ אורי אריאל הורה לעצור את האישור לייבוא שומן החזיר לישראל. ח"כ אורי אריאל: "מודה על הסבת תשומת לבי לעניין".

היום, שלישי 20.11.2018 פורסם באתר החדשות 'כיכר השבת' כי שר החקלאות ח"כ אורי אריאל (הבית היהודי) הורה לאנשי משרדו לפעול לביטול האישור לייבא  שומן חזיר לישראל.

כזכור, במסמך שנשלח מטעם הווטרינר הראשי ליבואני הבשר, תחת סעיף 10, בו נכתב "שומן", מתיר השירות הווטרינרי לייבא חלקים פנימיים למדינת ישראל, הכוללים גם שומן חזיר.

משרד החקלאות : "האישור לייבוא קרביים הוא של משרד הכלכלה. השירותים הווטרינריים נדרשים על ידי משרד הכלכלה לציין לפניהם אם יש סיכון בריאותי לייבוא ממדיניות הייצוא, אך ההחלטה לייבוא, לכמויות ולמתן הרישיונות נעשים על ידי משרד הכלכלה. כאמור- שר החלאות יפעל עתה לשכנע את שר הכלכלה לאסור יבוא זה".

ח"כ משה גפני (יהדות התורה): "שוחחתי היום עם בכירי משרד החקלאות, השר, והגורמים הבכירים במשרד הכלכלה לבטל את ההחלטה החמורה והמחפירה של היתר לייבא לארץ שומן חזיר. אני שמח על החלטת השר לבטל את המהלך; כל מי ששוחחתי עימו היום בנושא, היה מזועזע מההחלטה הזאת, גם בקרב גורמי המקצוע הודו כי מעולם לא אישרו לייבא זאת לארץ עד עתה, אני שמח על ההחלטה לבטל את המהלך החמור והמקומם הזה ושלא ייבאו לארץ שומן חזיר. אנחנו נעקוב שאכן האישור יבוטל". 

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) שיגר פניה בעניין לשר הכלכלה  ח"כ אלי כהן (כולנו), וכתב: "קיבלתי בתדהמה כי מסמך פנימי של משרד החקלאות אשר נשלח מטעם הווטרינר הראשי ליבואני הבשר תחת הכותרת 'ייבוא קרביים לא כשרים' מתיר לראשונה ייבוא שומן בשר חזיר למדינת ישראל".

לקריאת הכתבה המלאה באתר החדשות 'כיכר השבת' יש ללחוץ כאן