שר החקלאות במכתב לשר האוצר: "ללא תקציב מדינה, שנת השמיטה בסכנה".

אתמול, שלישי 10.11.2020 פורסם כי שר החקלאות ופיתוח הכפר ח"כ אלון שוסטר (כחול לבן) שיגר השבוע מכתב לשר האוצר ח"כ ישראל כץ (הליכוד) בו הוא מבהיר כי בהיעדר תקציב מדינה 'שנת השמיטה בסכנה'.

שר החקלאות ופיתוח הכפר ח"כ אלון שוסטר (כחול לבן) כותב :

"השמיטה, מנהג יהודי עתיק וחשוב, מחייבת את חקלאי ישראל וצרכני המזון שומרי המצוות להיערכות מתאימה. משרד החקלאות ופיתוח הכפר, יחד עם המשרד לשירותי דת, אמון על יצירת התנאים המיטביים שיאפשרו את קיום המצווה לאזרחי ישראל המעוניינים בכך. לצורך קיום שנת השמיטה כהלכה יש להקים מנהלת משותפת עם המשרד לשירותי דת, שתבצע הכנות במספר תחומים, ביניהם להקים אוצר בית דין, להשקיע בגידולי חקלאות מנותקי קרקע, לבצע היתר מכירה ולפתוח ערוצי ייבוא שישלימו את המזון החסר. ללא תקציב מדינה לא תתאפשר פעילותה התקינה של המנהלת, מה שמעמיד את שנת השמיטה בסכנה".

בתחילת השבוע, התראיין שר החקלאות ופיתוח הכפר ח"כ אלון שוסטר (כחול לבן) לתוכנית הרדיו 'חדש על הבוקר' בקול ברמה ואמרה:

"ללא תקציב ראוי לשנת 2021 לא נוכל לעמוד בכל המשימות שמוטלות עלינו לקראת שנת השמיטה בשנה הבאה. השותפים הקואליציוניים מהמפלגות החרדיות שחתמו לנו בתקיעת כף על כך שההסכם הקואליציוני יקויים, לא עומדים בדיבורם. המנהיגים החרדים אחראים לקיום ההסכם בין חלקי הממשלה, והם לא עושים דבר כדי לממש אותו. כלום. אין תקציב ואין עבודה על תקציב, ואנחנו לא נתפשר הפעם על העברת תקציב לשנה זו וגם לשנת 2021. מקווה שראש הממשלה יתעשת".

שינוי גודל גופנים