שר החקלאות אריאל במכתב ליו"ר הכנסת אדלשטיין על קיצור המליאה עקב חג המולד: "ההחלטה לתת יחס ממלכתי לאירוע שכזה פוגעת בצביונה של המדינה"

ביום חמישי האחרון, 20.12.2018 שר החקלאות ח"כ אורי אריאל (הבית היהודי) שיגר מכתב אל יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין בבקשה לבטל את קיצור המליאה ביום שני הקרוב בעקבות חג המולד.

שר החקלאות ח"כ אורי אריאל (הבית היהודי): "ברצוני להביע מורת רוח קשה מההחלטה לסיים ביום שני הקרוב את דיוני המליאה מוקדם מהרגיל עקב אירועי חג המולד. כנסת ישראל צריכה להוות מגדלור עבור מדינת ישראל בהליכותיה והדרכותיה היהודיות. דורי דורות של לומדי תורה נמנעו ביום זה מלימוד תורה על מנת שלא לזכות את אותו האיש בזכות לימוד התורה שלהם. הנני חושב, כי ההחלטה לתת יחס ממלכתי לאירוע שכזה פוגעת בצביונה של המדינה. דווקא בעת הזו שנושבות רוחות זרות המנסות להפוך את מדינת ישראל למדינת כלל אזרחיה, שמנסות למחוק סממנים יהודיים מהמרחב הציבורי ולרמוס את זהותנו ומסורת ישראל סבא ראוי כי כנסת ישראל אשר קרויה על שם 'הכנסת הגדולה' שהחזירה עטרה ליושנה והיוותה מוסד העליון של חכמי ישראל עליה להקפיד יותר לשמור על זהותה היהודית של ישראל".

ח"כ איימן עודה (הרשימה המשותפת): "חג שמח מהלשכה שלי גם לאורי אריאל שכנראה צריך תזכורת שבמדינה יש יותר מדת אחת. שמח שהכנסת נעתרה לבקשתי לקיים יום קצר בחג המולד".