שר החקלאות אורי אריאל נפגש עם רבני ארגון 'צהר' בנושא סוגיית תעשיית הבשר בישראל, וכן על מצב הכשרות ברפתות ובלולים מבחינה הלכתית.

אתמול, ראשון 08.07.2018 קיים שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) פגישה עם רבני הארגון 'צהר' הרב יובל שרלו, הרב בארי משה והרב זאב ויטמן. הפגישה עסקה בנושא סוגיית תעשיית הבשר בישראל, וכן על מצב הכשרות ברפתות ובלולים מבחינה הלכתית.

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי): "הדיונים בתחום הינם חשובים וברוכים. אנו ממשיכים לפעול לטובת שמירה על רווחת בעלי החיים. הגדלנו את ימי התוקף של הבשר מ45 יום ל-80 והגדלנו את ייבוא הבשר המצונן. בנוסף, פניתי למועצת החלב שתקים ועדה לשמירה על רווחת בעלי החיים".

 

ראש תחום אתיקה בארגון רבני צהר, הרב יובל שרלו: "צהר לאתיקה עוסקת בשאלות אתיות רבות במדינת ישראל, ובין השאר הייתה פנייה אליה להיכנס לנושא צער בעלי חיים במסגרת תעשיית הבשר. בשל העובדה שזוהי מצווה מהתורה, ובשל העובדה שזה גם חלק מההתנהגות המוסרית של בני אדם, קיים מרכז האתיקה של צהר שולחן עגול בנושא זה. השר אורי אריאל המופקד על פי חוק על נושאים אלה השתתף בשולחן עגול זה, והסביר היטב מה לדעתו ניתן וחובה לעשות ומה קשה מאוד לקדם כיום, ואנחנו מקווים שתהיה בכך תרומה גדולה לנושא".