שר החינוך שי פירון חוזר בו מהתבטאותו על משפחות להט"ביות: "ההתבטאות שלי אומללה"

שר החינוך שי פירון:
"אדם כמוני צריך להיות מספיק אחראי כדי לא לומר משפטים שגם אם יגזרו אותם הם ישמעו כל כך רע. המשפט נשמע לא טוב הוא רע מאוד ואסור שאדם כמוני שרואה את עצמו כאבא של כל הילדים במדינת ישראל גם כאלה שגדלים במשפחות חד-מיניות יאמר דברים כאלו.
אני רוצה להגיד מה אמרתי כדי שהדברים היו בהירים:
קודם כל, מי שמגדיר מהי משפחה זה כל אדם. שני גברים או שתי נשים מחליטים להיות זוג זו החלטה שלהם ךא אני קובע במדינת ישראל מי משפחה ומי לא משפחה והם צריכים לקבל את היחס השוויוני לכל דבר.
אני חתום על ברית הזוגיות, על חוק שוויון בנקודות המס הצבעתי מאוד, אלו העובדות בפועל, בכל המקומות האלה אני עמדתי כי אני חתום על הדברים האלה והצבעתי בעד.
זאת ועוד אני אומר, שמעולם, אבל מעולם בשרד החינוך לא היתה פעילות למען הקהילה הלהט"בית כמו בשנה האחרונה. התקציב של הארגונים הללו גדל בלמעלה מ140%, תוכניות חינוכיות הוטמעו בכל בית הספר מפגש של נציגי הקהילה עם הנהגת משרד החינוך ועוד.
אני רק רוצה להזכיר שאני רב, ואני אדם דתי ואני חי במתח לא פשוט בין המחויבות המלאה שלי לזכויות אדם ולרצון שלי לייצר זכות לכל אזרח במדינת ישראל לבין המחויבות הדתית שלי מתוקף היותי רב. זה לא נאמר לא בעיתון הארץ ולא בעיתון ידיעות אחרונות, אלא בעיתון מתנחלי, ימני, חרד"לי – שבו נעשה שיח אחר. צריך לחשוב על העובדה שבא רב ואמר בעיתון מהסוג הזה שחייבים לתת זכויות מלאות כולל הזכות להורות לאנשים האלה."

צפו בראיון המלא – לחצו כאן

כך כתב השר פירון בעמוד הפייסבוק שלו:
"התראיינתי לעיתון "בשבע" בנושא המתח הקיים בין דת ומדינה בכל הנוגע לזכויות של הקהילה הגאה.
ניתן לחלוק על הניסוח של דברי, אך עם זאת הוא משקף את המציאות בישראל ואת הקשיים של הקהילה הדתית עם השינויים במבנה המשפחה. כל ימי אני מנסה לבנות גשר בין קבוצות וקהילות שונות, השלב הראשון של הגשר הוא לקבל ולהבין. אני מאמין בלב שלם שיש לאפשר זוגיות לכל אדם! אני מתנצל אם דבריי הובנו שלא כהלכה ופגעו"

לדברים בעמוד הפייסבוק לחצו כאן

קראו את דבריו הראשונים של שר החינוך שי פירון בנוגע למשפחות להט"ביות

קראו את תגובתו של ח"כ משה פייגלין על הסערה שהתחוללה בעקבות דבריו של השר פירון –

"פעמוני האזהרה האלה, שמצלצלים כל כך חזק ומנסים לשכנע אותי לסתום את הפה, הם בדיוק הסיבה מדוע אני חייב עכשיו לדבר
מדובר בטרור רוחני שבכלל לא מתווכח אתך אלא הופך דעה שאינה מקובלת על בראנז'ה מסוימת, לסוג של קריאת קרב.
המשפחה הטבעית היא אבן הבניין של החברה. כל חברה. וכשהכול זה משפחה, אז שום דבר זה משפחה. כן – אני רואה במשפחה ערך הנתון למתקפה, ערך שצריך לשמור עליו. הציוויליזציה המערבית כולה קורסת היום בשל אובדן ערכי המשפחה. המדינה היהודית שהקמנו לאחר 2000 שנה לא יכולה להרשות לעצמה להצטרף ל'טרנד' הזה.
לא – אין למדינה זכות להתערב בחייו של איש. יכול כל אחד לקיים איזו זוגיות שיחפוץ – אך הניסיון לכפות על הרוב, אמירה ערכית חדשה באמצעות חקיקה שמלווה בטרור ה'פוליטיקלי – קורקרט', אינו מקובל עלי, וזה בדיוק מה שקורה במסע טרור מן הסוג שלו אנו עדים עכשיו בפרשת פירון."

לדבריו המלאים של ח"כ פייגלין

שינוי גודל גופנים