שר החינוך נפתלי בנט יוצא נגד סגנו, ח"כ מאיר פרוש. הסיבה: החינוך החרדי

סגן שר החינוך, ח"כ מאיר פרוש, מנסה לבטל את המחוז החרדי במשרד החינוך אשר מפקח על הנעשה במגזר החרדי בתחום זה ולהקים במקומו "מועצת חכמים".
שר החינוך, נפתלי בנט: "לא יהיה כל שינוי במעמדו של המחוז החרדי".
קראו כאן

אתמול (שלישי, 29.3.16) התעוררה סערה בין שר החינוך, נפתלי בנט (הבית היהודי) לבין סגן שר החינוך, ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה), כאשר זה האחרון ביקש לבטל את המחוז החרדי במשרד החינוך ולהקים במקומו מועצת חכמים.

השר בנט בתגובה: "לא יהיה כל שינוי במעמדו של המחוז החרדי".

המחוז החרדי שהקים שי פירון ושאותו פרוש מבקש לבטל, תפקידו הוא פיקוח על הנעשה בחינוך החרדי. מטרתה של המועצה שתוקם היא להיות גוף על, מעל המחוז החרדי ובו חברים מכל קצוות המגזר החרדי, והם אלו שיפקחו על הנעשה בחינוך החרדי- ממש כמו מועצת גדולי התורה, למשל.

גורמים במשרד החינוך מסרו כי "פרוש מנסה להחזיר את התלמידים שנים אחורה, לבודד ולבדל אותם משאר מידי ישראל"
וכן אמרו  "המהלך ישים סוף לשילובם של החרדים בחברה".

הצעת החוק טרם הוגשה, אך נחשפה באתר "כיכר השבת" כאשר הובאה לאישור האדמו"רים של מועצת גדולי התורה. הנה חלק ממה שנחשף:

"א. המועצה תמנה 18 חברים מן המגזר החרדי, אשר ילדיהם התחנכו או מתחנכים במוסדות החינוך החרדי. חברי המועצה ימונו על ידי השר באישור הממשלה, כל אחד לתקופה של ארבע שנים.

ב. הרכב המועצה יהא כדלקמן: שני נציגי השר, נציג שר הדתות, שלושה נציגי שלושת מועצות גדולי וחכמי התורה, שלושה נציגי הרבנים הראשיים לישראל ונציגי ארגוני המוסדות הבאים: מוסדות הפטור, מרכז החינוך העצמאי, מרכז מעיין החינוך התורני, מוסדות החינוך המוכרים שאינם רשמיים לחינוך היסודי, מוסדות חינוך תרבותיים-ייחודיים, הסמינרים, מוסדות החינוך המיוחד, גני הילדים ונציג עובדי הוראה במוסדות החינוך החרדי."

"8. קבלת עובדים ותנאי עבודתם
מינוי עובדי המועצה יעשו בידי המועצה ואלו יהיו עובדי משרד החינוך לכל דבר ועניין. תנאי עבודתם ושכרם של עובדי המועצה יהיו זהים לאלה של עובדי המדינה."