שר החינוך ח"כ נפתלי בנט על הקרן החדשה לישראל: "אם הקרן לישראל החדשה חושבת שבאמצעות קמפיינים דוחים היא תרפה ידיי מלהעניק הכרת מסורת ישראל לילדי ישראל, היא טועה בגדול".

אתמול, שבת 01.09.2018 פרסם שר החינוך ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי) פוסט בדף הפייסבוק שלו בתגובה לסקר של מכון 'מולד' אשר התפרסם לקראת שנת הלימודים החדשה המראה כי משרד החינוך משקיע  10 מיליון שקל בשנה בתגבור מדעים וטכנולוגיה לעומת 176 מיליון בתגבור יהדות (הסכומים מתייחסים לתקציב משרד החינוך עבור עמותות חוץ בית ספריות ולא לתקציב הבסיס של המשרד).

במהלך הפוסט, תוקף ח"כ נפתלי בנט את הקמפיינים של הקרן החדשה לישראל וטוען כי הם  מייצרים שנאה נגד היהדות, חרדות ופילוג.

 

שר החינוך ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי): "זקוק לעזרתכם. במסגרת קמפיינים פוליטיים אנטי יהודיים של הקרן החדשה לישראל מופצים כמעט כל יום שקרים מוחלטים. הנה, למשל, כשיצאה השבת ראיתי גרף זה שפורסם בערוץ 2 ומסתמך על ״מכון מולד״ של הקרן החדשה לישראל, אתם רואים שמשרד החינוך משקיע כביכול רק 10 מיליון שקל בשנה במדעים וטכנולוגיה לעומת 176 מיליון ביהדות.  הגרף הזה עף בכל הרשתות החברתיות במהלך השבת כהוכחה להדתה במערכת החינוך. הדתה!! הבעיה היא שזה שקר מוחלט.  האמתמבדיקה ראשונית עולה שאנו משקיעים בלימודי מדעים וטכנולוגיה כ-4 מיליארד ש״ח בכל שנה.  כלומר פי 400(!) ממה שפורסם. זה מתחבר לקמפיין לאומי של הקרן החדשה לישראל לייצר שנאה נגד היהדות, חרדות ופילוג.  וזה עף כלפיי כל יום. כי הקרן לישראל חדשה פוחדת ממני.  יום אחד מופץ שעצרתי לימודי תאוריית האבולוציה.  לא נכון. אגב, רבנים גדולים, כולל הרב קוק בכלל תמכו בלימוד תאוריה זו ולא ראו כל סתירה בינה לבין התורה. עוד ועוד. עד שהציבור מאמין בשקרים.  האמת היא: יחד עם 200,000 מורים אני נותן את הנשמה למען תלמידי ישראל; הקטנתי גודל כיתות לראשונה מקום המדינה; הוספתי סייעת שנייה בגני הילדים; הזנקנו מתמטיקה ומדעים בפריפריה והכפלתו פי שניים את מספר מסיימי 5 יחידות מתמטיקה; קיצרנו חופשות בעשרה ימים (פסח וחנוכה) וכן, חיזקתי לימוד תנ״ך ומסורת כדי שילדי ישראל יכירו את המורשת של העם שלנו.  ומילה אחרונה: אם הקרן לישראל החדשה חושבת שבאמצעות קמפיינים דוחים היא תרפה ידיי מלהעניק הכרת מסורת ישראל לילדי ישראל, היא טועה בגדול . אני יהודי גאה".

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד: " אני מאוד בעד תרבות יהודית אבל זה בלתי סביר לגמרי. בממשלה שלנו, נחזיר את זה לפרופורציות (ונחזיר את לימודי האבולוציה). שתהיה שנת לימודים מוצלחת לכולם".

ח"כ עמר בר לב (המחנה הציוני): "מכון מולד המצויין שבר את השולחן תחתיו העביר משרד החינוך כספים לגופים חיצוניים המיועדים לשטיפת מוח של ילדנו בבתי הספר. אז השר בנט יכול להמשיך ולצעוק על שבירת השולחן, שזה השמאל אשם אבל האמת שנחשפה פשוטה: מדיניות ההדתה אותה מוביל בנט בחינוך, היא המבוכה והכסכנה הגדולה".

ח"כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי): "משרד החינוך בהובלתו של שר החינוך נפתלי בנט בשלוש השנים האחרונות עבר מהפכה בתחומים רבים ואת התוצאות כולם רואים בשטח. חבל שיש מי שבוחר להישען על ארגונים שכל מטרתם היא להשחיר את מי שמוביל שילוב של מצויינות עם יהדות".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי): "עזבו שהתחקיר מתברר כפייק אחד גדול שאיזה ארגון שמאל קיצוני וקקיוני העונה לשם 'מולד' האכיל את הכתבת שפרסמה בלי לבדוק נתונים שבכלל מתייחסים לתקופת כהונתו של שי פירון, ומה שמדהים זה שהחבר'ה בשמאל מתפלאים כששר חינוך מהבית היהודי מתקצב לימודי יהדות. על דמוקרטיה שמעתם?".