שר החינוך ח"כ נפתלי בנט לאתר החדשות 'כיכר השבת': "אני מאמין רק בהסכמות, לא בחקיקה, גם לא חקיקה דתית כופה. כשמדברים עם הח"כים החרדים בשכל ישר אפשר להגיע להסכמות".

היום, ראשון 17.2.2019 התראיין שר החינוך ח"כ נפתלי בנט (הימין החדש) באולפן של אתר החדשות החרדי 'כיכר השבת' והתייחס לעמדתו בנוגע לתחבורה ציבורית שבת, חוק הגיור ורחבת המשפחות בכותל.

על מפלגתו הימין החדש: "הימין החדש היא מפלגת ימין, בפן הדתי – זו מפלגה של חיבורים, מפלגה שמחברת בין כולם, מסורתיים, דתיים, חרדים. כל מי שרואה את עצמו כיהודי, ישראל, ימני – זה הבית שלו".

על הסיבה לפרישתו ממפלגת הבית היהודי: "היו שני רגעים. האירוע של סוגיית האולטימטום, שם ראיתי כמה הדתיים בכיס של נתניהו, כמה הוא יודע לשחק ולתמרן, ובסופו של דבר להחליש את הכוח הפוליטי של הציונות הדתית. הוא רוצה לחזור לימים של לפני שנכנסו לפוליטיקה. הוא רוצה להחזיר את הדתיים לעמדת 'הגבאי'. ראיתי שבמידה רבה הוא הצליח. הרגע היה, שביבי הכריז על הבחירות, ואז הבנתי שאם לא נעשה את המהלך – הציונות הדתית עלולה להימחק מבחינת כוחה הפוליטי".

על תחבורה ציבורית בשבת: "השש שנים שלי לימדו אותי, אני מאמין שרק בהסכמות, שום דבר לא בחקיקה, גם לא חקיקה דתית כופה. מה שאני לא אעשה עכשיו זה להגיד 'אני בעד זה או זה', אני בעד להיכנס לחדר ולהניח את הדברים על השולחן, כשמדברים עם הח"כים החרדים בשכל ישר – אפשר להגיע להסכמות".

על חוק הגיור ומתווה ניסים: "אני מאמין בוועדת ניסים, הם כן אומרות להרחיב את הקף הגיורים. אני בעד ותומך בהמלצות ועדת ניסים".

על רחבת כותל המשפחות :"יש היום רחבה ששם המשפחות יכולות לבוא ואין שם הפרדה, פטרנו תשעים אחוז, כל מה שמדובר האם לשפץ או לא. אני בעד שכל ישר, בגלל שיש רחבה של משפחות – אין את ההפגנות בכל חודש, אני בעד לשבת עם רה"מ והחרדים, אני פתוח לשמוע הכל".

 

לצפייה בריאיון המלא באתר החדשות 'כיכר השבת' יש ללחוץ כאן