שר החינוך ח"כ נפתלי בנט:"עלינו להרחיב את השורות ולקבל כל יהודי בעם ישראל, ללא קשר לכמות המצוות שהוא מקיים. הייתי רוצה שכולם יהיו מחוברים לזהות היהודית שלנו ולאהבת המורשת שלנו".

השבוע, ביום ראשון 17.06.2018 התקיים טקס פרס ברקאי למנהיגי קהילות בעיר מודיעין. הטקס נערך במעמד נשיא ברקאי, הרב ישראל מאיר לאו, שר החינוך נפתלי בנט, חברי הכנסת מוטי יוגב וניסן סלומינסקי מהבית היהודי, מייסדי המרכז והעומדים בראשו הרב דוד פיין והרב שלמה סובול.

במהלך הערב, התקיים ראיון אישי של שר החינוך, ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי), עם שדרן הרדיו, ידידיה מאיר.

שר החינוך ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי) : "אני רוצה במיוחד לומר תודה לרבני הקהילות ולמשפחות שלהם, אני לא יכול להעלות על הדעת משימה חשובה ומשמעותית יותר למדינת ישראל מאשר המשימה שנטלתם על עצמכם – העצמת הקהילות בישראל וחיזוק מדינת ישראל כולה. המשיכו להוביל את הציבור והחברה בישראל בדרך של הרחבת הקהילות גם מחוץ לבתי הכנסת ובעיקר הקדישו תשומת לב במאור פנים לכל פונה. עלינו להרחיב את השורות ולקבל כל יהודי בעם ישראל, ללא קשר לכמות המצוות שהוא מקיים. אני לא רוצה שכולם יהיו דתיים, אבל אני כן רוצה שכולם יהיו מחוברים לזהות היהודית שלנו ולאהבת המורשת שלנו. אני נפעם מהרב קוק, עבורי הוא 'מצפן' ו- 'מפה', מצפן שמכוון את הדרך, ומפה שעוזרת להסתכל על נקודת המוצא ועל היעד הסופי. הרב מדבר על שלושה כוחות בעם: כוח דתי, כוח לאומי וכוח אוניברסלי, והוא מסביר שצריך את שלושת הכוחות האלה. האינטראקציה בינינו היא מה שבונה אותנו – עם ישראל מורכב מדעות שונות אבל הוא עם אחד, מתווכחים בתוך המשפחה ונשארים משפחה, מתוך כבוד ומתוך תודעה שמחלוקת בדעות איננה מחלוקת בלבבות – כאיש אחד בלב אחד".

 

שינוי גודל גופנים