שר החינוך והתפוצות, יו"ר הבית היהודי: "ראש הממשלה צריך להיות לא רק ממשלה של אזרחי ישראל, אלא בעצם המנהיג של העם היהודי".

בתאריך ה- 27.11.2017 במסגרת ההודעה לעיתונות עם תחילת כינוס סיעת הבית היהודי בכנסת, התייחס שר החינוך והתפוצות, ויו"ר מפלגת הבית היהודי לסוגיות שעלו בשבוע החולף בנושא היחסים שבין דת ומדינה- משבר השבת, היחס של מדינת ישראל והתפוצות, ובייחוד התבטאותיה של סגנית שר החוץ, ציפי חוטבלי.

על משבר השבת:
הממשלה יציבה וחזקה וכך תמשיך. אנחנו עובדים סביב השעון כולנו עבור אזרחי ישראל, וטוב מאוד שלא גררנו את המדינה לסבב בחירות מיותרות.

על מדינת ישראל והתפוצות:
מדינת ישראל היא מדינה מיוחדת. היא גם המדינה של האזרחים שלה, אבל היא גם המדינה של יהדות העולם. ככזה, ראש הממשלה צריך להיות לא רק ממשלה של אזרחי ישראל, אלא בעצם המנהיג של העם היהודי. כשר התפוצות, אני עוסק גם הרבה מאוד בשימור אותו קשר מיוחד, בינינו לבין אחינו ואחיותינו בעולם. צריך לדעת שאנחנו בעידן של כמה עשרות שנים שבו אנחנו חווים אסון שקט, אסון עקבי של התבוללות המונית ברחבי העולם. במשרד תפוצות אנחנו עושים עבודה קשה מאוד כדי לצמצם את היקף התופעה וכדי לשמור על קשר בין יהדות התפוצות לבין מדינת ישראל.יש שתי סיבות שהמדינה צריכה להשקיע בקשר שלה עם יהודי העולם, ראשית כי אנחנו צריכים לדאוג לכל יהודי בעולם. זהו ציווי יסודי של המדינה היהודית. סיבה שניה היא שביטחון ישראל נשען במידה רבה על החוסן והעוצמה של הקהילות ברחבי העולם.

על דבריה של סגנית שר החוץ, ציפי חוטבלי:
 יש לנו את הערכים במדינת ישראל ואת הנורמות. אנחנו צריכים להבין שלאחינו בארה"ב העולם הנושא הוא מאוד שונה. לי עצמי יש קרובי משפחה שהם לא אורתודוכסים, חלקם רפורמים. לצערי חלקם כבר לא יהודים. המצב בחו"ל הוא מאוד מאוד שונה מהמצב פה. אנחנו צריכים להיות עירניים לזה שאנחנו לא רק יכולים להסתכל מנקודת המבט שלנו. זהו תחום מאוד רגיש מבחינה אידיאולוגית. יש פה הרבה מאוד נקודות מוקש ואנחנו חייבים ביחד לצלוח את זה למען עתיד העם היהודי.