שר החינוך, הרב פרץ מרחיב את שיעורי "תרבות יהודית" בבתי הספר ואומר: "הערכים האלו יעזרו לנו לבסס חברה ערכית ומוסרית"

הבוקר, ראשון 18.8.2019 פורסם ברדיו גלי צה"ל כי שר החינוך ח"כ הרב רפי פרץ החליט להרחיב משמעותית את מסגרת שיעורי היהדות בחינוך הממלכתי.

על פי הדיווח, במסגרת התכנית, שיעורי עברית לכיתות א-ב יכללו יותר טקסטים בנושאי יהדות ומורשת, ובתי ספר יקבלו אלפי שעות נוספות ללימוד המקצוע. בתי ספר שיקדמו יוזמות חדשניות בתחום יזכו למענקים כספיים.

בדברים שאמר לגלי צה"ל הסביר הרב פרץ את ההחלטה ואמר:

"החיבור למורשת ולהיסטוריה שלנו הוא סלע קיומנו והוא הדבק שמחבר אותנו כחברה. עלינו מערכת החינוך מוטלת החובה לשמור עליו מכל משמר. היהדות היא אוקיינוס של חכמה. התלמידים יחשפו לערכים רבים, למוסר ולאהבה. הערכים האלו יעזרו לנו לבסס פה חברה ערכית ומוסרית יותר".

יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ:

"הפרסום בגלי צה"ל על ההחלטה המופרעת של שר החינוך רפי פרץ להוסיף אלפי שעות לימוד יהדות ומורשת צריך לטלטל כל הורה חילוני בישראל. שר החושך פרץ לא עוצר בטיפולי המרה ללהט"בים וממשיך לטיפולי המרה לחילונים. זו הדרך שלו – כוחנות וכפייה. רק אנחנו ב"מחנה הדמוקרטי" נשים סוף להחלטות המטורללות של ממשלת ההדתה-השחתה הזו ונחזיר את החופש למדינת ישראל".

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי):

‏"החינוך המיוחד במשבר תקציבי קשה, והתלמידים לא יכולים לפתוח את השנה. במקום להציל אותו, השר של ביבי לחינוך קיצוני, מצא עוד 11 מיליון ש"ח (נוסף ל-218 מיליון שכבר הכפילו את התקציב) כדי להכניס שיעורי כפייה דתית לבתי הספר – מגיל 6, מכיתה א'. במקום חינוך מיוחד, חינוך מחדש".