שר החינוך רפי פרץ חוזר בו: "אני יודע שטיפולי המרה הם דבר פסול וחמור".

הערב, שלישי 16.7.2019 שר החינוך ח"כ הרב רפי פרץ חזר בו מאמירותיו בתחילת השבוע והוציא הודעה לתקשורת בה הוא מצהיר כי הוא מתנגד לטיפולי המרה וכי מעולם לא הפנה תלמידים לטיפולים כאלו.

כזכור, בתחילת השבוע שר החינוך הנכנס, הרב רפי פרץ, התראיין לדנה ויס בחדשות 12, חשף את עמדותיו כלפי הקהילה הגאה ואמר כי אפשר לבצע טיפולי המרה להומואים ולסביות. בנוסף, טען כי עשה זאת בעבר.

במכתב למנהלי בתי ספר בתל אביב שפרסמנו עצומה נגדו כתב הרב פרץ: "אני יודע שטיפולי המרה הם דבר פסול וחמור, זוהי עמדתי והיא אינה משתמעת לשני פנים. אני מבין שמדובר בטיפול פולשני שאינו תואם את נפש האדם, מסב למטופלים בו יותר סבל מהקלה, ומגיע אף עד כדי סכנת חיים מאובדנות, שניתן למנוע. עם זאת, זכותם של בעלי נטייה חד מינית לפנות ולמצוא אוזן קשבת ועזרה אצל הגורמים המקצועיים בדרך מכבדת ואוהבת, ולכך כיוונתי בריאיון".

על פי הדיווח בחדשות כאן 11, בעקבות המתקפה של ארגוני הלהט"ב נגד שר החינוך, הוא החליט להעמיק יותר בנושא וללמוד מהם טיפולי המרה.

מלשכתו של השר פרץ, נמסר כי כאשר הוא נשאל בראיון במוצאי שבת אם טיפולי המרה אפשריים, התכוון בתשובתו אך ורק לייעוץ פסיכולוגי או לפנייה לעובדים סוציאליים, ולא לדברים אחרים שנחשף אליהם השבוע.