שר החינוך הרב פרץ השתתף בתפילת מחאה בעזרת הגברים, בזמן תפילת נשות הכותל ואמר: "אנחנו עושים תיקון גדול".

הבוקר חמישי 4.7.2019 התאספו נשות הכותל כמנהגן מדי ראש חודש לתפילה חגיגית בעזרת הנשים, לכבוד ראש חודש תמוז, חרף הגעתם של מפגינים ומפגינות אשר שמו להם למטרה למנוע את תפילת נשות הכותל.

גם בעזרת הגברים התקיימה תפילת מחאה כנגד תפילת נשות הכותל, על פי קריאתו של הארגון "המטה לשמירת קדושת הכותל המערבי" מעדויות שהתקבלו, נראה יו"ר מפלגת הבית היהודי ושר החינוך הרב רפי פרץ נוכח גם הוא באותן השעות בעזרת הגברים ומתפלל לצד הקבוצה שהגיעה למחות.

צוות המכון פנה לדוברו של השר על מנת לברר האם השר הגיע באותן השעות לרחבת הכותל בכדי להעביר מסר פוליטי, ובתגובה נמסר כי הגיע להתפלל באופן אישי יחד עם אשתו בכותל לכבוד ראש חודש בלי שום קשר למאבקן של נשות הכותל. אולם מאוחר יותר צייץ עיתונאי ויינט קובי נחשוני תמונות בהן נראה שר החינוך הרב רפי פרץ מדבר אל קבוצת נערים אשר הגיעו למחות כנגד נשות הכותל אולם תוכן השיחה לא ידוע לנו.

אנחנו מזכירים כי כחבר הממשלה, השר פרץ עשוי להצביע במהלך כהונתו על מעמדו של מתווה הכותל, אולם טרם נשמעה מפיו עמדה רשמית לתמיכה או התנגדות בקיומן של תפילות פלורליסטיות ברחבת הכותל המערבי.

בצלאל זיני, ראש המטה לשמירת קדושת הכותל המערבי אמר: "אנחנו מברכים את שר החינוך, הרב רפי פרץ, שכפי שהצהיר במהלך הבחירות הגיע היום והצטרף להמוני המתפללים והמתפללות להביע את העמדה הציבורית הרחבה והברורה כי יש לשמור על קדושת הכותל לכל אורכו בסמכות הרבנות הראשית לישראל בלבד, ואנו בטוחים שהוא גם יפעל למימוש דבריו".

השר פרץ נאם בקצרה בפני המתפללים לאחר סיום האירוע, ואמר: "אנחנו עושים תיקון גדול לתמוז שעליו היו מבכים בכל מיני מקומות בעולם, ואנחנו עושים תיקון גדול לחודש תמוז שבו תמיד לצערנו סבלנו מחרפה של חורבן. פה אנחנו מתקנים, מתקנים דברים גדולים, מתפללים ויודעים שהקב"ה משיב שכינתו לציון. ככה נחזיק בראש שלנו וככה נחיה".