שר החינוך בנט על פרסום הכנסת תכניים דתיים לחוברת המחולקת בבתי ספר יסודיים:"אין לנו כוונה לשנות זהות של אף ילד. איננו מנסים לחלן ילדים חרדים. איננו מנסים ״להדת״ חילונים"

כתב 'קול ישראל' צ'יקו מנשה פרסם הבוקר בעמוד הטוויטר שלו קטע מחוברת המחולקת בבתי ספר יסודיים על ידי פיקוד העורף, המתארת את רעידת האדמה כאירוע שגם אם הוא "בהסתברות גבוהה, אם הקב"ה לא יגזור היא לא תתרחש". הפרסום הביא להתערבותו של שר החינוך בנט שהבטיח כי הנושא ייבדק ויטופל על ידי משרד החינוך, אך גם ציין את התגברות המגמה הטוענת ל"הדתה" מצד הורים לילדים בבתי הספר החילוניים.

כך כתב צ'יקו מנשה בעמוד הטוויטר שלו:
"הבן שלי לומד בבי''ס חילוני. את פרק מסורת ישראל (החשוב לי דווקא) הוא לומד בשיעורי התורה, ואפילו בבית. בשיעורי התגוננות אזרחית אפשר להשאיר את פרק הדת ("אנו יודעים ומאמינים כי כל תופעת טבע מתרחשת אך ורק ברצות ד' ובצוויו") מחוץ לשיעור שהעבירו היום החיילות בכיתה."

פרסום הקטע מחוברת פיקוד העורף כפי שהופיעה בעמוד הטוויטר של מנשה:

בתגובה לפרסום התבטא השר בנט בעמוד הטוויטר שלו:
"ערב טוב. פעם ראשונה שנתקל בזה. מובן שזה לא סביר שבבית ספר חילוני (או ממלכתי דתי) ילמדו דבר כזה. זה לא חלק מקמפיין הדתה, בדיוק כפי שמורה שלקחה ילדים יהודים למסגד להשתחוות זה לא חלק מקמפיין הסלמה. זו שגיאה. במערכת של 2.2 מיליון תלמידים קורות שגיאות. מה שבעיקר אני למד זו רמת החרדה הכנה של הורים שדואגים מעומק לבם מפני כפיית תכנים זרים על ילדיהם. מהצד הדתי: שהקרן החדשה בקנוניה להכניס בצורה מתוחכמת תכנים פוסט-ציוניים ואולטרא ליברליים, מהצד החילוני, שעמותות דתיות בקנוניה להחזיר את הילדים החילונים בתשובה. רמת החשדנות הרקיעה שחקים. לכל צד יש ״רעיון מסדר״ של הקנוניה של הצד שכנגד, ואז כל שגיאה מאמתת את הרעיון (מבלי שבדקתי, אני מעריך שספר זה נוצר לפני בתקופתי). אינני מזלזל כלל בחששות של אף אחד. להיפך, אני שר החינוך ומנהיג פוליטי משמעותי. נצטרך לתת את הדעת איך להתמודד עם מצב זה. בינתיים, כראש המערכת אגדיר בצורה ברורה: אין לנו כוונה לשנות זהות של אף ילד. איננו מנסים לחלן ילדים חרדים. איננו מנסים ״להדת״ חילונים. איננו מנסים להחדיר ערכים ניאו ליברלים לחמ״ד. אם קורה אחרת, זה חריג וזה יטופל."