שר הבינוי על החלטתו של שר התקשורת להתערב בתופעת חסימת הקווים ע"י ועדת הרבנים: "פגיעה בזכויות הציבור החרדי".

הבוקר, חמישי 10.9.2020 פורסם בעיתונות החרדית מתקפה נגד שר התקשורת יועז הנדל (דרך ארץ) בטענה כי הוא פועל נגד גדולי ישראל ופוגע קשות בזכויות ההלכתיות שלהם, בעקבות החלטתו להביא סוף לתופעת חסימת קווים על ידי ועדת הרבנים לענייני תקשורת.

כזכור, לפני כחודש שר התקשורת יועז הנדל הודיע כי הוא החליט להתערב בסוגיית חסימות המספרים של 'ועד הרבנים לענייני תקשורת' לאחר שנחשף כי מדינת ישראל באמצעות רשות התאגידים ביקשה מבית המשפט המחוזי בירושלים לפרק את עמותת 'ועדת הרבנים לענייני תקשורת' בטענה כי פעולות העמותה מתנהלות בניגוד לחוק ולמטרותיה המוצהרות.

כמון כן, ועדת הכלכלה של הכנסת בראשות ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) התכנסה לדיון בנושא לבקשת חברי הכנסת תהלה פרידמן (כחול לבן) ויבגני סובה (ישראל ביתנו) אשר טענו כי ועדת הרבנים לענייני תקשורת אשר מעניקה כשרות למכשירי סלולר, מסננת טכניים עבור לקוחות המספרים הכשרים.

יו"ר 'יהדות התורה' השר יעקב ליצמן תקף את השר הנדל ואומר:

"החלטת השר יועז הנדל להתערב נגד הסדרת הטלפון הכשר הינה תקדימית ומנוגדת למה שהיה מקובל לאורך כל השנים. מדובר בהתערבות דרקונית שמשמעותה מהלך חמור לפגיעה בזכויות הציבור החרדי, לנהוג ולנהל את חייו ובייחוד האפשרות לשימוש בטכנולוגיה ללא חשיפה לתכנים שאינם ראויים, על פי הוראת גדולי ישראל".

גם יו"ר סיעת 'יהדות התורה' ח"כ יצחק פינדרוס יצא במתקפה כנגד החלטת השר ואמר:

"החלטת שר התקשורת להתערב בהסדר הטלפון הכשר שנוסד בידי גדולי ישראל הינה פגיעה קשה בזכות הציבור החרדי לשירותי תקשורת מותאמים לאורח חייו. הנציגות החרדית תמשיך לפעול למען שמירת פך השמן הטהור ולהגן על האפשרות לחסימת תכנים שאינם ראויים לציבור החרדי. זוהי התערבות בוטה בבקשה האלמנטרית של הציבור החרדי לחיות כאן על פי אמונתו ללא התערבות בחיו הפרטיים".

ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) מסר:

"אני רואה בחומרה התערבותו המיותרת של שר התקשורת יועז הנדל בנוהל הסלולר הכשר כפי שהונהג במשך השנים. לא נאפשר פגיעה במאות אלפי מחזיקי טלפון כשר כהוראת הרבנים ובדרישתם להימנע מהתקשרות למקומות שאין רוח חכמים נוחה מהם".

שינוי גודל גופנים