שר הבינוי מאיים כי אם יוטל סגר במהלך חגי תשרי הוא יתפטר מהממשלה: "אני רואה בזה זלזול בחגי תשרי".

במהלך סוף השבוע, שבת 12.9.2020 שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן (יהדות התורה), איים כי אם יוטל סגר במהלך חגי תשרי, הוא מתכוון להתפטר לאלתר מהממשלה.

כידוע, שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן (יהדות התורה) התנגד במשך כל התקופה האחרונה על הכוונה להטיל סגר בחגים ואמר כי:

"אני רואה בזה זלזול בחגי ישראל שמצוינים לא רק על ידי החרדים.מהלך הסגר בחגים היה מתוכנן מראש על ידי נתניהו, בזמן שבחודשי הקיץ לא הוטל סגר או מגבלות משמעותיות לדבריו על הציבור".

אמש פורסם כי התפילות בראש השנה וביום הכיפורים יתקיימו גם הן תחת הגבלות. התפילות יתקיימו בכפוף להנחיות משרד הבריאות למניעת הדבקה, לפיהן, בשטח פתוח יורשו המתפללים להתאסף בקבוצות של עד 20 אנשים ובמקום שבו רמת התחלואה גבוהה הן יתקיימו בקבוצות של עד 10 אנשים, ומספר הקבוצות המותר יחושב בהתאם למספר הכניסות למקום.

שר הפנים אריה דרעי (ש"ס) השתתף אמש בשיעור של הרב הראשי יצחק יוסף, ניצל את הבמה כדי לקרוא לציבור החרדי ואמר"

"יש אלף טענות – למה ככה, למה מפלים אותנו. יש שאלות, אבל יש מציאות אחת שחייבים להכיר אותה – זה עניין של פיקוח נפש וחייבים לשמור על כל הכללים וההנחיות. זה בנפשנו הדבר. עוד מעט החורף. השפעת והקורונה ביחד – השם יעזור. לכן החליטו על סגר בערב ראש השנה. השם יעזור באמת אם נשמור על זה. ומה זה לשמור? זה להקפיד בלי התחכמויות. אם אומרים שאסור בראש השנה להיות בארוחות גדולות – אז יהיה כמו בפסח ארוחות קטנות. אם הצלחת להתפלח ולעשות ארוחות של 20 איש – את מי סידרת כאן?…זה רציחה. זה לא תעמוד על דם רעך. מי לוקח אחריות על כאלו דברים? מתעסקים כאן בחיים. אנחנו נדאג ונעשה הכל שבתי כנסת יהיו פתוחים. נכון, לא באותה מתכונת. נדאג לפתוח בתי ספר ומתנ"סים וגם בתי הכנסת עצמם יהיו במספר לא קטן של אנשים. אי אפשר להתפלל בחוץ בחום הזה עם התפילות הארוכות. נדאג שימכרו ארבעת המינים וסוכות. נעשה את המירב. אבל חייבים לשמור את הכל ולא להתחכם – זה עניין של הלכה. זה לא כמו לעבור ברמזור בלי שראו אותך או לעבור לא במעבר חצייה".