שר הביטחון הורה לשנות את ניסוח הטפסים במשרדו בהתאם לקהילת הלהט"ב. ח"כ להב הרצנו: "ככה נראה שינוי שמתחיל באופוזיציה".

הבוקר, חמישי 19.11.2020 פורסם בחדשות הבוקר של גלי צה"ל כי  ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון ח"כ בני גנץ (כחול לבן) הנחה להחליף את ההגדרות 'אב' ו'אם' בכל הטפסים בהם נעשה שימוש במשרד הביטחון ל'הורה 1' ו'הורה 2'.

כזכור, בתחילת החודש הצהיר שר המשפטים מעל דוכן המליאה כי הוא ינחה את משרד המשפטים להחליף את הגדרות 'אב' ו'אם בכל טפסי משרדו ל'הורה 1' ו'הורה 2' וזאת לאחר שהצעת החוק  של ח"כ יוראי להר הרצנו (יש עתיד) אשר ביקשה לחייב את כל משרדי הממשלה לעשות את השינוי לא אושרה בכנסת.

ח"כ יוראי להב הרצנו (יש עתיד) צייץ בחשבון הטוויטר שלו בתגובה לפרסום:

"‏ככה נראה שינוי שמתחיל באופוזיציה. מאז שהעליתי להצבעה את הצעת החוק שלי בעניין – אוניברסיטאות, עיריות, ועכשיו גם משרדים ממשלתיים החלו בתהליך לשינוי. מכאן השינוי הזה רק ילך ויגבר, ואני שמח שהצעת החוק שלי נתנה את הדחיפה שחיכינו לה".

ח"כ אופיר סופר (ימינה) אמר:

"שרי כחול לבן ממשיכים בטרלול הפרוגרסיבי שמעוניין למחוק את ערך המשפחה בישראל. ש"ס, יהדות התורה והליכוד – זה קרה במשמרת שלכם, בושה".

ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) כתב:

"‏שוב, מפלגת הפקידים הכנועים של כחול לבן, מנסה לשנות סדרי בראשית, תרתי משמע, על אף שהכנסת דחתה את הצעת החוק הזו. בחירות ונתקן בעז"ה".

ראש הממשלה החליפי שר הביטחון ח"כ בני גנץ (כחול לבן) מסר:

"‏משרד הביטחון החל בעבודת מטה לעדכון כל הטפסים במשרד כך שבמקום "שם האב" ו"שם האם" יופיעו "הורה 1" ו"הורה 2". זהו צעד סמלי וחשוב בהכרה בכל קשת המשפחות ואורחות החיים. הנחיתי את כל שרי כחול לבן להחיל זאת גם במשרדיהם כדי שנוכל לתת לכל האזרחים, בכל המשרדים–תחושה שהם חלק בלתי נפרד מאיתנו".

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ כתב בדף הפייסבוק שלו:

"ליוחאי יש אמא ואמא. כן, לסביות. ולנעמה יש אבא ואבא. נכון, הומואים. ולא יעזור לכל החשוכים והשונאים. זו המציאות היום. פעם קראו להן ״משפחות חדשות״. אבל היום יש עשרות אלפי משפחות כאלה. ועוד המון משפחות עם הורה יחידני ולפעמים גם עם כמה הורים. ולמשפחות האלה יש המון ילדים, שחלקם כבר גדולים. ובשביל כל המשפחות והילדים האלה, אנחנו עושים עכשיו שינוי גדול. משרדי ממשלה בזה אחר זה, עיריות, גופים רשמיים – מתחילים לשנות את ההגדרות ומאפשרים לכתוב בטפסים הרשמיים הורה 1 והורה 2. ולאו דווקא אם ואב, כי לפעמים זה לא מתאים. ואין שום סיבה שמשפחות וילדים יחושו מבוכה וייתקלו בקשיים בירוקרטיים, רק בגלל אטימות פקידותית או כפייה דתית. היום הודיע משרד הביטחון על החלפת כל הטפסים בהגדרות החדשות. ובמשרד המשפטים זה קרה כבר לפני כמה שבועות. כל הכבוד להם. והנה אני שומע שעיריית קריית ביאליק משנה את הטפסים, וגם ברמת גן קורים דברים, ובעוד ובעוד מקומות. זה לא רק ענין סמלי. ההכרה של המדינה בקשת המשפחות הגאות היא חשובה ביותר. יש לזה משמעות גדולה לחיים של אנשים כאן. משפחות חד-מיניות ויחידניות הן חלק מהחיים והמדינה חייבת להתאים את עצמה. עכשיו זה חייב לקרות בכל המשרדים הממשלתיים. כמובן שכל החשוכים הקבועים באים וצועקים על ״ערכי המשפחה״, אבל זה לא יעזור להם. אף אחד לא יחליט ולא יקבע לי או לחבריי מה זה משפחה טובה. 2 אבות יכולים להיות הורים נהדרים ולגדל ילדים מדהימים. וגם אם חד-הורית יכולה להיות אם נפלאה ולהקים משפחה לתפארת. וגם 2 אמהות. ממש כמו משפחות ״רגילות״. ועל אפם וחמתם של כל צרי המוח והקיצונים, שתקועים בימי הביניים, אנחנו נמשיך לקדם את זכויות הקהילה הגאה ולהיאבק על שוויון זכויות מלא לכולם".