שר הביטחון בהצעה למפלגות החרדיות לתיקון חוק הגיוס לשם העברת התקציב. לפיד: "מתבייש בשם צה"ל".

במהלך סוף השבוע, חמישי 6.8.2020 פורסם באתר החדשות 'כיפה' כי ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ (כחול לבן) פנה למפלגות החרדיות על מנת לקבל סיוע בהפעלת לחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו (הליכוד) להעברת תקציב דו שנתי.

בכדי לקבל את תמיכת המפלגות החרדיות בנושא התקציב, הציע ראש הממשלה החליפי ח"כ בני גנץ כי יפעל למציאת פתרון לחוק הגיוס במתווה המוסכם על המפלגות החרדיות.

לפי הצעת שר הביטחון ח"כ בני גנץ למפלגות החרדיות, מכסות הגיוס של בני המגזר החרדי ייקבע בידי הממשלה ולא דרך החקיקה בכנסת. בנוסף, הציע שר הביטחון ח"כ בני גנץ תיקון להצעת החוק שיקבע כי אם החרדים לא יעמדו במכסות הגיוס שייקבעו, אז החוק לא יפקע אלא יחזור לכנסת.

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד הגיב לפרסום וכתב:

"מכירת חיסול. בני גנץ מקדם את חוק הגיוס של החרדים ואומר לחרדים 'אם אתם רוצים את חוק הגיוס שלכם תמנעו בחירות'. בעברית: 'כבר לא אכפת לי כלום רק תשאירו אותי חילופי'. אני מתבייש בשם צה"ל".

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כתב:

"מהלך הבחירות אמרנו שגנץ ונתניהו יחלקו את ישראל לחרדים. זו דוגמה נוספת לכניעה של הליכוד וכחול לבן לדרישות של המפלגות החרדיות והפקרת הציבור שמשרת בצבא, עושה מילואים, עובד ומשלם מיסים".

ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) כתב בדף הפייסבוק שלו:

"הרמטכ"ל לשעבר הסתכל לציבור בעיניים והבטיח "ממשלת אחדות חילונית", אבל ברגע אחד הוא מכר את עצמו למפלגות החרדיות, וחמור מכך, אותו הגנץ עושה תחרות מול ביבי מי ייתן יותר למפלגות החרדיות. הבוקר גנץ עם אותו המבט פנה לחרדים ואמר, אם נלך לבחירות לא אתמוך בחוק "ההשתמטות" שלכם מצה"ל. בתרגום חופשי, תעזרו לי להגיע לכסא ראש הממשלה, אעשה הכל כדי שאתם תהיו מרוצים".