שר הביטחון אביגדור ליברמן על יחסו לצעדי המפלגות החרדיות: "אני חושב שהציבור החרדי הוא חשוב, יחד עם זאת לא נאפשר לשנות את הסטטוס-קוו"

על רקע המאבק המתפתח סביב חוק הגיוס החדש, שר הביטחון אביגדור ליברמן הבהיר היום לשאלת כתב 'בחדרי חרדים' כי הוא לא שינה את האסטרטגיה ביחסיו עם המפלגות החרדיות וכי החרדים הם אלו שבאו לשנות את הסטטוס קוו. "אני חושב שהציבור החרדי הוא חשוב", הבהיר, "זה נובע מתוך מאבקים בתוך המפלגות החרדיות", הוסיף.

ש: "גם בקדנציה הזו היו לך ימים טובים עם המפלגות החרדיות. היום לא בדיוק, חתמת על הפשרת שטח אש באלעד מה שלא עשו קודמיך, היו ימים טובים. מה קרה פתאום ששינית את האסטרטגיה? האם זה בגלל בחירות או בגלל סיבה אחרת או שככה זה יצא?".

"אני חושב שמי ששינה את האסטרטגיה זה דווקא האחרים. אנחנו לא ביקשנו לפתוח מרכולים בבני ברק ולא לסגור בתל אביב, באה יום אחד חקיקה בנושא הזה של חוק המרכולים, אנחנו לא יזמנו. אחר כך הגיעו צווי סגירה, קנסות, התרעות למתחמים שפתוחים 20 שנה, באזורי תעשיה רחוקים משכונות המגורים, 20 שנה זה לא הפריע לאף אחד פתאום יום אחד מישהו בא ומפר את הסטטוס-קוו.
"אני חושב שהציבור החרדי הוא חשוב, יחד עם זאת לא נאפשר לשנות את הסטטוס-קוו. יום אחד באים עם יוזמת בוררות בבתי דין רבניים, יום אחד במרכולים, יום אחר מנסים לשנות את כל דיני הגיור, הדברים האלו כבר הוכרעו ולא יזמנו שום דבר חדש, לא יזמנו שום שינוי.
מי שיזם, אז הוא אחראי על השינוי האסטרטגי, אולי זה נובע מתוך מאבקים בתוך המפלגות החרדיות, בין המפלגות החרדיות, אינני יודע. אנחנו לא שינינו את עמדתנו ואת האסטרטגיה, מישהו החליט שזה הזמן לשנות ולכפות בכוח דברים שמעולם לא היו. אנחנו מחויבים ומשמרים את הסטטוס-קוו ונהיה באמת צמודים לכך".

לקריאת הכתבה המלאה באתר 'בחדרי חרדים', לחצו כאן.

שינוי גודל גופנים