שר האוצר יאיר לפיד תקף את מוסד הרבנות הראשית והתחייב לפעול למען ברית הזוגיות

בעקבות בחירתם של הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו לתפקיד הרבנים הראשיים לישראל אתמול (רביעי), תקף לפיד את מוסד הרבנות, והבטיח להלחם למען ברית הזוגיות, שתהווה פתרון לקהילת הלהט"בים. 
כמו כן, בחירתם זכתה לתגובות של חברי כנסת נוספים.

להלן התגובות של חברי הכנסת:

שר האוצר יאיר לפיד ממפלגת יש עתיד: "הבחירות לרבנות הראשית הסתיימו. המוסד שהיה לא רלוונטי גם קודם לחייהם ותפיסת עולמם של רבים מהישראלים, ימשיך להיות כזה גם בעשר השנים הבאות. מי שירצה להשתמש בשירותי הרבנות זו כמובן זכותו, אבל לא יכול להיות שלא תהיה להם אלטרנטיבה.
הגיע הזמן לברית הזוגיות, שתתן פתרון גם לקהילה הלהט"בית, לאלה שאינם יהודים, ולכל הישראלים היפים שפשוט רוצים להתחתן בלי התערבות של הממסד הדתי.
זו תהיה מלחמה פוליטית מלוכלכת ואולי ממושכת, אבל אנחנו ניאבק על זה כמו ש"יש עתיד" נאבקת על כל דבר: בהתמדה, בלי לוותר אף פעם, בלי להוריד עיניים מהמטרה, עד שזה יקרה".

לסטטוס בנושא בעמוד הפייסבוק של יאיר לפיד לחץ/י כאן

שר הדתות נפתלי בנט ממפלגת הבית היהודי: "אני מברך את הרב יצחק יוסף ואת הרב דוד לאו, ומאחל להם שיפעלו ויביאו לקרוב לבבות בעם ישראל. מערכת הבחירות הנוכחית הבליטה את הצורך בשינויים מהותיים במוסד הרבנות, והתחלנו לפעול לשם כך בחודשים האחרונים. הרבנים הנבחרים יהיו חלק מהמפכה שהבית היהודי מוביל במשרד הדתות, ושכבר החלה במהפכת "בחר לך רב", בצמצום מועצות דתיות ובביטול מינויים פוליטיים במועצות הדתיות. בפעם הבאה יהיה רב ראשי אחד לישראל, כמו שיש רמטכל אחד ונשיא אחד לישראל. שוחחתי לפני מספר דקות עם הרב דוד סתיו. הרב סתיו–בעל נשמה גדולה– פרץ דרך בהקמת ארגון צהר, והוא מביא קול חשוב בעם ישראל.
אני משוכנע שהוא עוד יוביל כאן מהפכות גדולות בקירוב לבבות בעם ישראל. אני מאחל המשך מסירות נפש לרב שמואל אליהו ולשאר המתמודדים".

לסטטוס בנושא בעמוד הפייסבוק של נפתלי בנט לחץ/י כאן

סגן שר הדתות אלי בן דהן ממפלגת הבית היהודי:  "מצד אחד אני מסתכל על זה בצורה יפה, ברוכה, שהציבור נשמע לגדולי התורה, אולם מנגד הציבור מוותר על רבנות ציונית דתית שמחוברת למדינה. לו היינו מצליחים לרוץ בראש אחד הן באשכנזים והן בספרדים מצבנו היה טוב יותר. אם היה הרב שפירא או הרב אליהו אומרים לרב מסוים תוריד את מועמדותך אתה מזיק הוא היה עושה את זה, היום אין דבר כזה. ההצעה של שטרן משנה את כללי המשחק לחלוטין היא היתה יוצרת מצב שבו הרבנים שנבחרו על פי ההצעה לא היו מקבלים לגיטימציה, וזה לא רצינו, זו הטיה כל כך ברורה שהיא לא הוגנת. אני קראתי לשני הרבנים הראשיים לשתף איתי פעולה, אני מתכנן כמה מהפיכות בשירותי הדת, אני מאוד מקווה שלא יהיו עימותים והרבנים יבינו שהם רבנים של כלל ישראל". 

לידיעה בנושא באתר "בחדרי חרדים" לחץ/י כאן

לידיעה בנושא תוצאות הבחירות באתר "וואלה" לחץ/י כאן