שר האוצר אביגדור ליברמן: "תוך 60 ימים הקואליציה תעביר את החוק שיאפשר לרבני העיר להקים את בתי הדין ולגייר"

ביום ב', 06 בדצמבר 2021, ב' בטבת תשפ"ב, בישיבת סיעת ישראל ביתנו שר האוצר אביגדור ליברמן בדבריו התייחס לחקיקה בתחום הגיור:

"תוך 60 ימים הקואליציה תעביר את החוק שיאפשר לרבני העיר להקים את בתי הדין ולגייר. אתמול וועדת שרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק הפרטית של חה"כ יוליה מלינובסקי. שוחחנו עם השר לשירותי דת מתן כהנא על המתווה שהוא מגבש, מתווה גדול ורחב. אנחנו מדברים על משהו נקודתי ואנחנו לא רוצים שגיור על ידי רבני ייפול במסגרת המתווה הרחב. עד היום הניסיון מלמד שכל הוועדות למיניהן ואני זוכר שתי וועדות של יעקב נאמן ז"ל ושל משה ניסים שעשו בדיקה מעמיקה ויסודית אך לא יצא מהן כלום. אז לכן אנחנו בתוך שלושה שבועות נקדם את הצעת החוק בלי קשר למתווה או עם קשר למתווה".

בנוסף בישיבת סיעת כחול לבן שר הבטחון בנימין (בני) גנץ התייחס בדבריו להצעת חוק-יסוד: כבוד האדם וחירותו (תיקון – הזכות לשוויון) שחה"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) ונוספים מקדמים בימים אלה.

"כולנו שווים ועלינו לשמור על העיקרון הזה בפרט בכל מה שקשור לזכויות הפרט. לכן כפי שהבטחנו כחול לבן הניחה הצעת חוק לתיקון חוק יסוד כבוד אדם וחירותו שתעגן את ערך השוויון ואנחנו נאבק שהחוק הזה ישלים את כל התהליך. שוויון בין אדם לאדם הוא הבסיס ליכולתנו להגדיר את עצמנו כחברה ישראלית."

 

שינוי גודל גופנים