שרת התפוצות בדיון על קידום יוזמות נשים בתפוצות: "כל החיבור למדינת ישראל מתחיל אצל האימא היהודייה".

הבוקר, שלישי 8.12.2020 התקיים בוועדה לקידום מעמד האישה בראשות ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) דיון בנושא יוזמות לקידום נשים בתפוצות – בהשתתפות שרת התפוצות, ח"כ עומר יענקלביץ' (כחול לבן) במסגרת השבוע לחיזוק הקשר בין ישראל לתפוצות.

הדגש בדיון היה על תוכנית מומנטום אשר נועד לחזק את הזהות היהודית והקשר לישראל. הפרויקט משקיע באמא היהודיה, מתוך אמונה והבנה כי אימהות הן מקור ההשפעה בבית ומקבלות ההחלטות העיקריות על מקום המגורים, חינוך הילדים והמעגל החברתי והמשפחתי.

שרת התפוצות ח"כ עמר ינקלביץ' (כחול לבן) פתחה את הדיון ואמרה:

"זה נושא מאוד חשוב וקרוב לליבי גם בחיי האישיים גם וגם במשרד. אני רוצה לספר לכם על פרויקט המומנטום. כל החיבור למדינת ישראל מתחיל אצל האימא היהודייה. תוכנית מומנטום זו תוכנית אסטרטגית של המשרד שזה פרויקט שמחבר את הנשים מכל העולם ליהדות שלהן. מה שקורה שמה זה שהם מגיעים לאלפי יהודית מכל העולם ומייצרים איתן תוכנית שנתית של חיבור והעמקת הקשר לזהות היהודית. בשיא של התוכנית הן מגיעות לישראל לשמונה ימים. הן נחשפות לעם היהודי ונוצר גשר חי בין הנשים בתפוצות לנשים בישראל. כל אחת מהנשים האלה היא מנהיגה והן דוחפות את חיזוק הזהות היהודית ברמה הגלובאלית והמקומית. הן ממשיכות לחבר את הקשר והמיזמים עם ישראל. ספציפיות במומנטום לקחו כבר מעל 20 אלף נשים מהעולם והן בשותפות עם מעל 250 ארגונים יהודים בעולם. בקורונה הפעילות הפכה להיות וירטואלית לנשים מכל רחבי העולם".

יו"ר הסוכנות יצחק בוז'י הרצוג אמר:

 "מומנטום הוא פרויקט ראוי ומכובד ביותר. אנחנו בסוכנות היהודית גאים מאוד בהעצמת נשים. בקהילות יש מנהיגות נשית בולטת".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו):

"האתגר הגדול בעייני זה הדור הצעיר ואיך מחברים חזרה את הדור הצעיר להנהגה ולפעילות הציונית, הוא עובר דרך המנהיגות היהודיות ודרך קידום מעמד האישה בתוך ההנהגה הציונית. המשימה היא לייצר דור של מנהיגות ציוניות שיובילו את התנועה הציונית".

ממלאת מקום יו"ר הוועדה ח"כ קרן ברק (הליכוד) סיכמה את הדיון ואמרה:

"הייתה כאן נוכחות כמעט מושלמת של נשים יוזמות ונשים חושבות מחוץ לקופסא וזה מוביל לפרויקטים מדהימים מעוררי השארה בתפוצות. תוכניות רציניות ניהול קהילות שלמות וחיבור בין ישראל לתפוצות דרך פרויקטים הבנויים על נשים. לנשים יש תפקיד משמעותי בחיבור הזה בין ישראל לתפוצות".

לצפייה בשידור הוועדה יש ללחוץ כאן

 

שינוי גודל גופנים