שרת העלייה והקליטה הביאה לאישור הממשלה את העלאת יהודי אתיופיה ואמרה: "מתכוונת להביא לסגירת המחנות עד 2024".

אתמול, רביעי 9.9.2020 שרת העלייה והקליטה ח"כ פנינה תמנו שטה (כחול לבן), הביאה לאישור הממשלה את העלאתם המידית מאתיופיה של 2,000 עולים חדשים הצפויים להגיע לישראל כבר בשנת 2020.

הממשלה תאשר את השלב הראשון למתווה השרה, ועד סוף שנת 2020 יגיעו לישראל כ-2,000 עולים. בכך, משפחות רבות בישראל יזכו להתאחד עם משפחותיהם לאחר המתנה  של אף למעלה מ-15 שנה.

שרת העלייה והקליטה ח"כ פנינה תמנו (כחול לבן) כתבה:

"מתחילים במתווה שגיבשתי להעלאת הממתינים מאתיופיה, התחייבתי ואני מקיימת. לאחר משא ומתן קשוח מול משרד רוה"מ ומשרד האוצר בגיבוי מלא של ראש המפלגה שלי בני גנץ,  גם כשהייתי חולה ובבידוד, ולמרות רגעים לא פשוטים שהרגשתי שהינה הרכבת נוסעת ואיך אוכל להמשיך ולהיות חלק ממשלה שמפקירה את הקהילה ששוב תמסמס את עליית הממתינים מאתיופיה, סוף סוף בשורה טוב. הצלחנו – סוכם סופית מול האוצר שיעלו ארצה 2000 ממתינים עד סוף שנת 2020. אני מתכוונת לעמוד ביעד, ואז להשלים את העלאתם של יתר הממתינים ולהוביל לסגירת המחנות עד סוף שנת 2024. נאמר "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו". למשפחות רבות שחיות כאן בכאב ולממתינים שנים ארוכות לעלות ארצה וחיים כעת במצוקת רעב, זו בשורה מצילת חיים. עכשיו מתחילה ישיבת הממשלה ליתרות תקציב 2020, וזה אחד הרגעים המרגשים שלי כשליחת ציבור.  תודה לבני גנץ ראש הממשלה החליפי ולראש הממשלה נתניהו, תודה לשר האוצר ישראל כץ. תודה למפלגה שלי שנתנה לי גב, לכל הפעילים ליועץ ראש הממשלה אברהם נגוסה, לכל הארגונים שליוו הסוכנות היהודית בוז'י הרצוג, שי פירון פנימה, ובעיקר למשפחות על הסבלנות הרבה".