שרת המשפטים ח"כ איילת שקד בראיון לרשת ב' :"אנחנו רוצים להקים ועדה ציבורית שתשב ברוח אמנת גביזון- מדן, תעדכן אותה, ותמצא פתרונות. אבל הרוח של האמנה היא הרוח הנכונה".

הבוקר, ראשון 3.2.2019 שרת המשפטים ח"כ איילת שקד התייחסה בראיון לתכנית 'קלמן ליברמן' ברשת ב' להחלטה שקיבלו היא ושר החינוך ח"כ נפתלי בנט לפרוש ממפלגת הבית היהודי ולהקים מפלגה חדשה.

שרת המשפטים איילת שקד הסבירה במהלך הריאיון מה יהיה ההבדל בין עמדות מפלגתה החדשה 'הימין החדש' ובין העמדות שייצגה מפלגת 'הבית היהודי' ממנה פרשה.

שרת המשפטים ח"כ איילת שקד: "הבית היהודי זו מפלגה מופלאה אבל זו מפלגה דתית, אנחנו לא מפלגה דתית. כשאנחנו ישבנו נציגים חילונים ודתיים וחשבנו על הדרך לחיים משותפים כאן, חשבנו על אמנת גביזון-מדן אך צריך לעדכן את האמנה לשנת 2019 ולמצוא פתרונות. אנחנו לא בעד תחבורה ציבורית בשבת, אנחנו בעד למצוא פתרונות מקומיים איפה שצריך. אי אפשר לקחת חלקים מהאמנה. אנחנו רוצים להקים ועדה ציבורית שתשב ברוח אמנת גביזון מדן, תעדכן אותה, ותמצא פתרונות. אבל הרוח של האמנה היא הרוח הנכונה. אני רוצה להסביר באופן כללי, במדינת ישראל חיים חילונים, דתיים וחרדים, כל אחד צריך לכבד את השני וצריך למצוא את הדרך לחיות ביחד, צריך להסתכל על המאחד ולא על המפריד. אני לא שיניתי את האידאולוגיה שלי, האידאולוגיה שלי היא אותה אידאולוגיה. הקמנו מפלגה ששמה את השיתוף במוקד ואני חושבת שבשיח בין דתיים לחילונים אפשר לפתור כל בעיה".

לשמיעת הראיון המלא יש ללחוץ כאן