שרת המשפטים איילת שקד (הליכוד) בכנס 'המכון החרדי למחקרי מדיניות': "אם התנאי לצירוף חרדים לעבודה הוא הפרדה מגדרית, אני מוכנה לשלם את המחיר".

אתמול, רביעי 23.05.2018 השתתפה שרת המשפטים איילת שקד (הליכוד) בכנס 'המכון החרדי למחקרי מדיניות' שנערך במרכז שלווה בירושלים, והתייחסה לשורת נושאים, בראיון פתוח עם עורך עיתון "משפחה" יוסי אליטוב.

על שילוב החרדים בחברה:
היינו באמת בתיק מול בית הדין לעבודה בירושלים בנושא שילוב בשירות הציבורי. היו עותרים שניסו לעצור קורסים נפרדים שהממשלה הובילה, בטענה שזה פוגע בשוויון. אנחנו סבורים שאין פגיעה, כל עוד שיש קורסים גם לנשים וגם לגברים"

האמירה של השופט לא נכונה, ומבטאת חוסר הבנה של תהליכים שהם קריטיים לקיום המדינה, כיון שלא נוכל להחזיק מעמד כשהחרדים ילכו ויגדלו. השופטת טעתה. אם התנאי לצירוף חרדים לעבודה הוא הפרדה מגדרית, אני מוכנה לשלם את המחיר".


על חוק הגיוס:
אנחנו עכשיו עובדים בשיתוף פעולה לעשות תיקון נוסף לחוק שנפסל. אמרתי את דעתי שבג"ץ לא היה צריך להתערב בשלב מוקדם כל כך שמפריע להליך החברתי. ההתערבות רק מפריעה להליך הזה לקרות. כרגע משרד הביטחון עובד על נוסח שאני בטוחה שכולם יוכלו לחיות איתו. הגיוס של החרדים לא יהיה בכפייה. יהיה תהליך חברתי. אני בקשר טוב עם הח"כים החרדים בכנסת, וגם שר הביטחון ליברמן התייעץ איתי בנוגע לחוק. גם משרד הביטחון מבין שאי אפשר להוביל תהליכים בכפייה. חברי הוועדה המקצועית מבינים את החומר, ויודעים לא ללכת עם הראש בקיר, כך שהחרדים יוכלו לחיות עם החוק. אולי הם לא יהיו מאושרים איתו, אבל אני מקווה שהוא יתמרץ את האוכלוסייה חרדית שלא לומדת – להתגייס, ועל זה יש לנו הסכמה עם הח"כים החרדים. אם נהיה כנים עם עצמנו: לא כל מי שלא לומד מתגייס.
 
על פסקת ההתגברות:
"הייתה לי הזכות להיות אחראית על בחירתם של 40 אחוז מהשופטים בבית המשפט העליון. אני לא חושבת שיש עוד שר משפטים שעשה שינוי כזה, אבל ייקח זמן עד שנראה שינויים. בנושא ההתגברות, אנחנו מנסים לעשות מה שיכולים עם מספר המנדטים שלנו, וצריך להגיע להסכמות. הסיעות החרדיות שותפות מלאות למהלך".

לצפייה בריאיון המלא יש ללחוץ כאן

שינוי גודל גופנים