שלוש חברות-כנסת השתתפו הבוקר בתפילת "נשות הכותל" בכותל המערבי – ח"כ מיכל רוזין, ח"כ תמר זנדברג וח"כ סתיו שפיר – קראו את הדברים שכתבו לאחר מכן

ח"כ מיכל רוזין –
"זכות גדולה לקרוא את תפילת נשות הכותל שמהותה זכותן של נשים להתעטף בטלית (אני הבאתי את הטלית המשפחתית שעוברת מדור לדור) ולקחת חלק פעיל במסורת היהודית. התרגשתי להיות בקבוצת נשים נחושה וסולידרית שנאבקת על צביון המרחב הציבורי. אמרו שרק בזכות הנוכחות שלנו – חברות הכנסת, אף אחת לא נעצרה היום"
לדברים המלאים בעמוד הפייסבוק של ח"כ רוזין

ח"כ סתיו שפיר –
כבר 24 שנים שנשות הכותל מתפללות בראש חודש במקום הקדוש לכל העם היהודי, וכבר שנים שהן נעצרות רק משום שהן מבקשות להתפללן כדרכן. הבוקר, אחרי שבסוף השבוע הופצו בעיתונות החרדית כרוזי שנאה, הצטרפתי אליהן. בהתחלה ניסו למנוע מאיתנו להיכנס לרחבת הכותל בטענה שאנו מהוות הפרעה לסדר הציבורי.
אבל אין שום דבר שמאה נשים חמושות בטלית לא יכולות לעשות.
מוקפות בשוטרים ובשוטרות, ולצעקות החרדים ותקיעות השופר המחאתיות מעבר לגדר – עמדנו מול הכותל ונשאנו תפילה. אינני עוטה טלית בדרך כלל, אך אני חשה חובה וזכות גדולה לעמוד כאן ולדאוג שכל יהודי בעולם יוכל להתפלל כרצונו. לא יתכן כי פלג אחד ביהדות יקח בעלות על מקום הקדוש לכולם. בזמן שיש מחלוקות אמיתיות בין הזרמים השונים על מהי הדרך הנכונה לעבוד את האל, עלינו לזכור שרב המחבר על המפריד, והמעט שביכולתנו לעשות זה לאפשר לכולן ולכולם להתפלל אל הבורא כמיטב הבנתם.
לדברים המלאים בעמוד הפייסבוק של ח"כ שפיר

ח"כ תמר זנדברג –
הבוקר בתפילת ראש חודש עם ענת הופמן ונשות הכותל האמיצות. אני אישה חילונית, וזו פעם ראשונה שמתעטפת בטלית, אבל באתי לאות סולידריות עם המאבק הפמיניסטי הזה. ענת הופמן אמרה לי: ״את רואה את שיחי השרך האלה, שיוצאים מהכותל? בלעדיהם הוא סתם קיר, הם שנותנים לו את אופיו. ככה אנחנו מרגישות, כמו אלה שנותנות לכותל את אופיו".
לדברים המלאים בעמוד הפייסבוק של ח"כ זנדברג

___________________