שבוע לסיום המועד להרכבת ממשלה. ח"כ ליברמן: "שיתוף הפעולה בין הרשימה המשותפת לש"ס ויהדות התורה, מאיים על החזון הציוני".

כשבוע לפני תום המועד האחרון בו ניתן להקים ממשלה, פנו חברי כנסת מרשימת ישראל ביתנו אל יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן וביקשו מימנו כי ישקול ללכת על אופציית ממשלת ימין צרה.

אתמול, שלישי 3.12.2019 חברי הכנסת עודד פורר וחמד עמאר מסיעת ישראל ביתנו פנו לאביגדור ליברמן, יושב ראש המפלגה, וביקשו ממנו לחבור לבנימין נתניהו ולהקים ממשלת ימין צרה כדי למנוע בחירות.

על רקע הקושי להקים ממשלה, יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי פרסם פוסט בפייסבוק, בו הוא טוען כי ליברמן מנסה לחבל בכל דרך בהסכמות שיובילו להקמת ממשלת אחדות:

"בכל פעם שיש התקדמות בשיחות בין הליכוד לכחול לבן, ליברמן פועל לטרפד אותן בעורמה, מוליך שולל את נתניהו וגנץ ואז מאשים אותם בכך שהולכים לבחירות".

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כתב הבוקר בתגובה בדף הפייסבוק שלו:

"שיתוף הפעולה ההדוק הזה בין המפלגות האנטי ציוניות מהרשימה המשותפת לבין המפלגות הלא ציוניות, ש"ס ויהדות התורה, בועדת הכספים, בחקיקה בנושאי דת ומדינה, בגיוס לצה"ל וכו', מאיים על החזון הציוני של הרצל".

כזכור, בתחילת השבוע, השר דרעי פרסם פוסט נגד ליברמן על רקע הקשיים בהרכבת הממשלה ובו כתב:

"דרשת גם למעלה משני מיליארד שקלים לעולי חבר העמים שלא עובדים ולא משלמים מיסים. דרשת לפתוח במשרד הקליטה 17 נציגויות במדינות חבר העמים, מדינות שספק אם יש בהן יהודים בכלל".

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כתב בתגובה:

"ההתבטאויות מצד חברי הכנסת של ש"ס על ציבור העולים מחבר העמים הם לא רק גזענות טהורה אלא מדיפים ריח של שנאה. למקהלה שאותה מוביל השר דרעי הצטרף ח"כ בן צור שבחר להשתלח באוכלוסיית העולים דווקא בכנס ז’בוטינסקי למנהיגות של בית"ר העולמית בבית מורשת בגין. על פי ח"כ בן צור כנראה שבש"ס היו מבקשים גם מזאב ז'בוטינסקי, שנולד באודסה שבאוקראינה, להוכיח את יהדותו באמצעות בדיקת dna".

ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) התייחס גם הוא לדבריו של השר דרעי במהלך נאום במליאה ואמר:

"חבריי חברי הכנסת, השבוע חצינו רף חדש של גזענות בישראל, ועוד מטעם מי? שר בממשלה. שר הפנים מטיח ב-1.2 מיליון מאזרחי ישראל שהם לא עובדים ולא משלמים מיסים; אני כמובן מדבר על העולים מברית המועצות לשעבר. נוסף לזה, חבר כנסת ממפלגת ש"ס טוען שמי שגר בעמידר זה גויים. אז יש לי כמה דברים להגיד. ההורים שלי, כמו ההורים של רבים כמוני, עלו לישראל בשנות התשעים ועבדו בכל העבודות האפשריות, וזה לא חשוב מה היו התארים שלהם ומה הייתה ההשכלה שלהם. אחר כך בדיוק אותם אנשים היו אלה שהצעידו קדימה את מערכת החינוך והיו אלה שהצילו את מערכת הבריאות. אריה דרעי עלה לישראל בשנת 1968 ממרוקו, ואני רוצה להזכיר לו שהמדינה הזאת נוסדה בשנת 1948 על ידי אותם יהודים מברית המועצות לשעבר וממזרח אירופה. אז אני רוצה לפנות לאריה דרעי ולהגיד לו – חבל שהוא לא פה – שהיהדות היא לא בבעלותו, וגם מדינת ישראל היא לא בבעלותו. ויש לי עוד דבר להגיד, שאותי הוא פשוט מדהים: איך יכול להיות שאני לא שמעתי מהמנהיגים של שתי המפלגות הגדולות, גם הליכוד וגם כחול לבן, שום גינוי על האמירה הזאת, שום גינוי על ביטוי הגזענות הזה, שהוא פשוט ברמה הכי נמוכה שיכולה להיות".