רה"מ נתניהו בריאיון לחדשות 12: "בעזרת השם נתגבר על המגיפה". מגישת חדשות 12 דנה וייס: "התשובה נמצאת במכון ויצמן".

אתמול, שבת 21.3.2020 התראיין ראש הממשלה ח"כ בנימין נתניהו (הליכוד) למגישת חדשות ערוץ 12 דנה וייס בעקבות משבר הקורונה. במהלך הריאיון פנה ראש הממשלה בנימין נתניהו במסר לאזרחי ישראל לפיו כולם צריכים להתפלל לבורא עולם. בנוסף, ראש הממשלה בנימין נתניהו השתמש בביטוי 'בעזרת השם' אמר כי בעזרת השם נתגבר על המגיפה.

דברי ראש הממשלה גררו תגובה מצידה של מגישת החדשות דנה וייס אשר אמרה כי התשובה נמצאת במכון ויצמן. דבריה גרמו לתגובות רבות אשר בעקבותן התנצלה דנה וייס.

מגישת החדשות צייצה דברי התנצלות וכתבה:

"‏בשולי הריאיון עם נתניהו, מוצאת לנכון להבהיר את המובן מבחינתי – גם הערב, מאמינה בזכותו של כל אדם להאמין אמונה שלמה במה שהוא בוחר להאמין. כל כוונתי הייתה להדגיש את מקומם של אנשי ונשות המדע בפתרון המשבר הגדול שתוקף את העולם כולו. סליחה למי שנפגע והבין אחרת".

שר הפנים ח"כ אריה דרעי (ש"ס) התייחס לדבריה וכתב:

"‏מזעזע שבערוץ 12 שבמדינת היהודים, קוטעת המראיינת דנה ויס את ראש ממשלת ישראל שאומר בעזרת השם ומעירה לו באופן מזלזל ובוטה. האמירה הזאת מצטרפת לדיווח של ויס מפי ״גורם ממשלתי״ עלום כי החרדים הם שגורמים להתגברות מחלת הקורונה. דנה ויס ראויה לכל גינוי על דבריה".

גם שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הגיב לדבריה ואמר:

"‏המענה לדו-שיח הערב בין רה"מ לדנה ויס על עזרת השם ומכון ויצמן הוא פשוט: "וזכרת את ה' אלוקיך כי הוא הנותן לך כח לעשות חיל". אנחנו עושים חיל, אבל את הכח והיכולת לזה אנחנו מקבלים מרבונו של עולם. נתפלל כולנו שהשם יתן למכון ויצמן וליתר העושים במלאכה כח וחכמה להיות שליחים טובים לריפוי העולם".